Вільне життя

Обов’язки залишаються

Відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів підставою для зняття фізичної особи-підприємця з обліку в податковій інспекції є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи — підприємця (зокрема — за судовим рішенням), а також відомості відповідної реєстраційної картки. 

Дата зняття з обліку фізичної особи-підприємця відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Відповідальним за погашення грошових зобов’язань чи податкового боргу фізичної особи-підприємця є він сам.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізична особа продовжує обліковуватися в контролюючих органах як фізична особа — платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. Він має забезпечити остаточні розрахунки з податків від провадження підприємницької діяльності, в установлені строки подати до податкової інспекції річну податкову декларацію за звітний рік, в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності.

За наявності підстав та з урахуванням передбачених Податковим кодексом України строків давності податкова інспекція може призначити та провести документальну перевірку такої фізичної особи.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини