Вільне життя

Петро ЯКИМЧУК: «Доступна для кожного інформація»

— Тернопільська ОДПІ систематично інформує населення про наповнення бюджетів конкретними податками та зборами, — сказав, відкриваючи сьогодні, 15 листопада, брифінг, начальник інспекції Петро ЯКИМЧУК. — Нещодавно, скажімо, оприлюднили звістку про перший мільярд до зведеного бюджету. А вже сьогодні можемо відзвітуватися про півторамільярдні надходження від платників обласного центру і Тернопільського району. 

Упродовж десяти місяців цього року до зведеного бюджету надійшли один мільярд 527 мільйонів 707 тисяч гривень. А до державного платники сплатили 676,7 мільйона. Серед платежів до державного бюджету найбільшою є частка податку на додану вартість — понад 41 відсоток чи 281,7 мільйона гривень.

Державна скарбниця поповнюється і частиною податку на доходи фізичних осіб. Другий за величиною платіж склав 184,1 мільйона — на шістдесят мільйонів більше аналогічного торішнього періоду. Державний бюджет також отримав 105,6 мільйона гривень податку на прибуток, тридцять з половиною мільйонів, сплачених виробниками підакцизних товарів. Усім, мабуть, буде цікаво дізнатися і про надходження до державного бюджету 58,5 мільйона гривень військового збору.

Представників засобів масової інформації ознайомили також з виконанням бюджету Тернополя. За десять місяців, що минули, міська казна отримала понад 594,6 мільйона гривень — на 186 мільйонів більше аналогічного торішнього періоду. Суттєво зросли надходження податку на доходи фізичних осіб — 339.9 мільйона гривень, що на 111,3 мільйона більше. І це, на думку Петра Якимчука, невипадково. Не могли не принести результатів постійний моніторинг податківцями звітності любителів виплачувати винятково «мінімалку», чи не щоденне спілкування з керівниками фірм, які сплачують податок на доходи фізичних осіб у незначних розмірах та підписання з ними меморандумів. Ефективною виявилася і спільна робота з працівниками прокуратури, управління Держпраці, Тернопільської міської ради.

Важливою статтею надходжень до місцевого бюджету став акцизний податок, сплачений суб’єктами господарювання, що здійснюють роздрібну реалізацію підакцизних товарів. Перераховані 85,3 мільйона гривень акцизу на 22,7 мільйона перевищують торішні надходження. Прямою, так би мовити, гривнею крокує до казни місцевої громади також єдиний податок. Фізичні та юридичні особи сплатили 83,7 мільйона — на 26,4 мільйона більше.

Не можна також не згадати і про те, що важливою складовою надходжень до місцевого бюджету є плата за землю — 65,7 мільйона гривень, на 17,3 мільйона більше. Три роки підряд громадяни та юридичні особи сплачують податок на нерухоме майно. За десять місяців податківці отримали від юридичних осіб 754 декларації, самі ж вручили фізичним особам — платникам 17179 повідомлень-рішень. Бюджет міста вже отримав 16,2 мільйона гривень податку на нерухоме майно, 11,4 мільйона з яких перерахували юридичні особи, а 4,7 мільйона — фізичні особи — власники майна.

Нарешті про транспортний податок за легкові автомобілі, не старші п’яти років та середньоринковою вартістю понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати. Сума податку на тридцять таких автомобілів, зазначених у 23-х поданих юридичними особами деклараціях, сума податку склала 706 тисяч гривень. А 81-й фізичній особі нарахували понад два мільйони гривень транспортного податку. До бюджету міста вже надійшло 1,4 мільйона гривень.

На завершення брифінгу начальник Тернопільської ОДПІ Петро Якимчук також ознайомив присутніх з виконанням бюджету Тернопільського району (разом з Байковецькою та Великогаївською об’єднаними територіальними громадами), відповів на запитання журналістів.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ   

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини