Вільне життя

Про своїх сумісників можна не повідомляти

Згідно із статтею 24 Кодексу Законів про працю працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу. Також обов’язковим є повідомлення податкового органу про прийняття такого працівника на роботу. 

У той же час,, відповідно до статті 21 згаданого кодексу, працівнику надано право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях. Якщо інше, звичайно, не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Працівникам, які поряд з основною роботою виконують на тому ж підприємстві ще й додаткову за іншою професією чи посадою або обов’язки тимчасово відсутнього працівника, передбачено доплачувати за таке суміщення. Розміри доплат та умови повинні бути передбачені в колективному договорі.

Відповідно ж до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 року за № 413 повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за затвердженою формою до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором. Сказане означає, що підприємство не має обов’язку подавати до податкової інспекції повідомлення про прийняття на роботу працівника, який без звільнення від основної роботи виконує на тому ж підприємстві ще й додаткову за іншою професією чи посадою.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини