Вільне життя

Самі не відають, що творять

Зібравшись минулої п’ятниці, 25 листопада, на VIII позачергову конференцію Тернопільського обласного ФСТ «Колос» загалом із формальної причини (у зв’язку з ухваленням Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій» треба було затвердити відредагований статут організації), майже шість десятків делегатів з усіх районів краю зайвий раз переконалися, що фізкультурно-спортивній роботі на селі загрожує знищення. Все завдяки, на жаль, плідним «старанням» чиновників з облдержадміністрації разом з (так і хочеться сказати: «нібито») народними обранцями з обласної ради, які, нехтуючи думкою фізкультурно-спортивних працівників та активістів, слухняно голосують за сумнівні реформи.  

Зрештою, ні для кого не є новиною, що модний останнім часом «реформаторський» вірус, на думку багатьох простих українців, уже набирає масштабів епідемії. Ледве не державною політикою стало закриття сільських лікарень, аптек, бібліотек, відділень поштового зв’язку. При цьому «не ймуть» владоможці сорому, виправдовуючи власну неспроможність забезпечити народу гідний соціально-побутовий рівень життя розмовами про «оптимізацію». Одна поважного віку жіночка в розмові з автором цих рядків якось дала влучну оцінку таким «перетворенням»: і «за німців» в їхньому селі пошту не закривали.

Аналогічно з діяльністю ФСТ «Колос». Історія, мабуть, уже й не дізнається, кому спала на думку «геніальна» ідея не враховувати при розподілі обласного бюджетного «пирога» витрати на фінансування фізкультурно-спортивної роботи на селі. Науці, зрештою, їхні імена не цікаві. Куди гірше, коли запевненнями чиновників про те, що майбутня реформа не передбачає фінансування громадських спортивних організацій, справа не обмежилася. Попри неодноразово наведені обласним сільським товариством аргументи про те, що все ще чинне законодавство не забороняє підтримувати їхню організацію та навчально-спортивні бази, які належать товариству, а дитячо-юнацькі спортивні школи незалежно від форми власності й, узагалі, забороняє закривати, вперто гнуть своєї.

P1390036

Про припинення фінансування обласних ДЮСШ з біатлону, санного спорту, ще чотирьох аналогічних навчальних спортивних закладів у Тернопільському районі, Скалаті, Хоросткові та обласному центрі, які підготували олімпійську чемпіонку, сотні переможців і призерів чемпіонатів світу, Європи та України, прихильники спорту, без сумніву, вже чули. І як би всіх нас разом не переконували, що «оптимізація» шляхом створення на голому, так би мовити, місці, без належної бази двох комунальних обласних ДЮСШ з літніх і зимових видів ніяк не позначиться на підготовці юних спортсменів, чи не краще було передусім дослухатися до думок авторитетних спортивних фахівців. Бо той же наставник Олени Підгрушної, заслужений працівник фізичної культури і спорту, заслужений тренер України Ігор Починок, для прикладу, переконаний: із припиненням функціонування спеціалізованої ДЮСШ на розвитку біатлону на Тернопільщині можна ставити хрест.

А про проведення фізкультурно-спортивної роботи на селі голова в місцевих чиновників, здається, взагалі не болить. Що з того, що всі двадцять шість років незалежності чи не єдині в Україні проводили сільські спортивні ігри Тернопільщини, залучаючи до занять фізичною культурою десятки тисяч краян. Зайвий мільйон, потрібний не тільки для цієї невдячної праці, а й для утримання двох баз, визнаних на державному рівні центрами підготовки олімпійського резерву, завжди знайдеться куди потратити.

Кому важко повірити, може запитати в делегатів позачергової конференції. Добру годину спілкуючись з ними, начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації Віктор Мацикур озвучував не раз уже виголошені чиновницькі мантри. Мовляв, фінансування спорту через комунальні установи не припиняємо, віддайте лишень у безкоштовну оренду бази, які є власністю сільського товариства. І, схоже на те, знову не сприйняв ні їхні аргументи про потребу збереження організації, ні виступів керівника громадської ради при управлінні з фізичної культури і спорту облдержадміністрації, голови обласної федерації футболу Володимира Мариновського, голови обласної профспілки Андрія Присяжного чи першого заступника голови обласного відділення Національного олімпійського комітету України Віталія Ігнатенка, які теж переконані, що обласну організацію ФСТ «Колос» конче потрібно зберегти і забезпечити для неї нормальні умови для функціонування.  

Одне слово, вже навіть Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство молоді та спорту України, Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація фермерів та приватних землевласників України» нещодавно уклали із Всеукраїнським ФСТ «Колос» агропромислового комплексу України спільний меморандум про взаємодію та співробітництво, визнаючи необхідність збереження останнього як організатора фізкультурно-спортивної роботи на селі. А місцеві чиновники ні про ліквідацію заборгованості обласного ФСТ «Колос», навчально-спортивної бази з біатлону і Кременецької ОДЮСШ із санного спорту, яка з першого вересня цього року загалом уже сягнула 225 тисяч гривень, не заїкаються, ні не мають наміру надати належну фінансову підтримку наступного року.

Може, хоч ще одне звернення делегатів позачергової конференції до голови Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни допоможе? Інакше вже з першого січня 2017 року діяльність товариства доведеться припинити.

Фото автора     

 

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини