Вільне життя

Так тримати, Олегу!

На чемпіонаті України з греко-римської боротьби серед юнаків 2000—2001 років народження, який минулої неділі, 30 жовтня, завершився в Харкові, атлети цієї вікової групи зробили, так би мовити, перший серйозний крок у дорослий спорт. Адже, починаючи з наступного року, борці, які входять до категорії кадетів, сперечатимуться не тільки за нагороди всеукраїнських стартів, а й за право захищати честь України на чемпіонатах Європи та світу. 

Тож і зайве, мабуть, казати, що до першої столиці нашої держави з’їхалися найкращі вихованці відомих дитячо-юнацьких спортивних шкіл боротьби. А домогтися успіху на своєрідному випускному балі дитячого спорту пощастило лише найталановитішим з них. Таким, як Олег Дикий з Тернопільської комунальної ДЮСШ з греко-римської боротьби.

З багатьма суперниками у ваговій категорії до 54 кілограмів першокурсникові коледжу економіки, права та інформаційних технологій Тернопільського національного економічного університету, яким опікуються директор спортивного навчального закладу, заслужений тренер України Андрій Телебан і майстер спорту Володимир Лучанко, раніше вже довелося мірятися силами під час традиційних турнірів, всеукраїнських першостей молодших вікових груп. Тому і без підказок наставників чудово розумів — випередити всіх 32-х конкурентів чи більшість із них матиме шанс лише за максимальних самовіддачі і зосередженості в кожному з поєдинків.

IMG_3183

У перших двох усе заплановане вдалося виконати якнайкраще: одного суперника поклав на лопатки, над іншим здобув технічну перемогу з рахунком 8:0. А ось наступний двобій із Мирославом Солов’яном з Костополя на Рівненщині, в якого перед тим тричі вигравав, послужить повчальним уроком. Заробивши мінімальну перевагу в один бал, далі дозволив опонентові захопити свою руку, завдяки чому той спочатку зміг перевести Олега в партер, а далі і виконати накат…

Переваги в три очки суперникові цілком вистачило для перемоги. А Олегові Дикому після приборканих негативних емоцій і підбадьорливих закликів тренерів, нічого не залишилося, як постаратися ще на цих відповідальних змаганнях відразу ж компенсувати невдачу, скориставшись єдиним шансом, що залишився. Спочатку ще одна впевнена технічна перемога. А в сутичці за третє місце — наочна ілюстрація непоступливості характеру. І з безнадійної, здавалося би, ситуації за рахунку 2:5, виявляється, можна вийти з честю, виконавши оцінений суддями в чотири бали кидок прогином. Є перша бронзова медаль чемпіонату України серед кадетів!

Чи не відразу після повернення додому Олег Дикий уперше завітав у гості до «Вільного життя плюс» разом з наставниками Андрієм Телебаном і Володимиром Лучанком. Виріс у багатодітній сім’ї, дві старші сестри разом із мамою і татом теж уболівають за його спортивні успіхи. Базову середню освіту здобув торік, закінчивши дев’ять класів у Тернопільській ЗОШ №11. А про майбутні спортивні успіхи чи невдачі вважає за краще не загадувати. Бо вже встиг переконатися в слушності слів наставників — чим більше поту проллєш на тренуваннях, тим вищі спортивні вершини з часом зможеш підкорити.

На фото: Олег ДИКИЙ у гостях у редакції «ВЖ плюс» разом з наставниками Андрієм ТЕЛЕБАНОМ і Володимиром ЛУЧАНКОМ.

Фото Василя БУРМИ  

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини