Вільне життя

Українцям не цікаве своє кіно?

Успіх і майбутнє українського кіно залежить від взаємодії трьох чинників: держави, ринку, глядача — такий головний висновок інформаційно-дискусійної панелі «Проблеми українського кінематографу», що відбулася у рамках форуму «Кінохвиля» у Тернополі.

Модераторував захід голова Державного агентства України з питань кіно, продюсер Пилип Іллєнко у дискусії взяли участь продюсери та режисери.
Під час обговорення прозвучали цифри, що багато чого пояснюють. Судіть самі: в нашій державі налічується близько 460 кінозалів, а ось у Польщі цей показник майже 2,5 тисяч, у Росії — 3,5 тисячі.

Середньостатистичний українець відвідує кінотеатр приблизно 0,5 рази у рік, інакше кажучи, раз у два роки! Це також свідчить про те, що левова частка українців взагалі не відвідує кінотеатри. Причин цьому багато: відсутність кінотеатрів у більшості невеликих міст і сіл, незадовільне фінансове становище населення, «піратство» тощо.

А як же з пропозицією? П. Іллєнко зазначив, що головним негативним фактором, який гальмує інтерес українського глядача до кіно є те, що в нього склалися певні стереотипи щодо продукту національного виробництва. А ось чеський продюсер Віктор Вілгелм висловився різкіше, на його думку українцям власне кіно, на відміну від американського, не цікаве. І серед причин цього він назвав те, що українські телеканали не зацікавлені у розвитку власного глядача, а лише в отриманні прибутку, тому й ефір наповнений низькопробним контентом.

Все ж є позитивні тенденції. Зокрема, П. Іллєнко згадав той факт, що у 2017 р. на виробництво українських фільмів Кабмін виділив 500 млн гривень. І на даний момент розглядається питання про фінансування майже 35 проектів. Також були прийняті зміни у законодавстві, що створюють вигідні фінансові умови для закордонних кіновиробників, які знімають фільми на території України.

Василь КАТОЛА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини