Вільне життя

У Тернополі — «КіноХвиля»

Чорно-білі фільми, що вже стали легендами українського кіно, сучасні стрічки, зустрічі з акторами, режисерами та кінокритиками, обговорення і майстер-класи — це та багато іншого підготували організатори Першого всеукраїнського форуму «КіноХвиля».

Триватиме він із 3 по 12 листопада в Тернополі. Розпочнеться форум із прес-конференції з кіномитцями Пилипом Іллєнком, Сергієм Тримбачем і Тарасом Ткаченком. Першого дня покажуть чорно-білі стрічки «Тарас Трясило», «Алім» і «Запорожець за Дунаєм».

В інші дні тернополян та гостей міста очікують допрем’єрний показ фільму «Гніздо горлиці», розмови «З чого починається українське кіно, його особливості», «Сучасна українська анімація», майстер-клас зі створення анімаційного героя, презентація і перегляд першого в Україні мультфільму про УПА «Воїни з лісу», сучасні документальні та короткометражні фільми.

Не оминули на форумі й наших краян. Зокрема, відкриють документальну експозицію, присвячену акторові, режисеру, діячеві культури, першому Гамлету України народному артистові Ярославові Гелясу, покажуть фільм-виставу за його участю «Дай серцю волю, заведе в неволю». Продемонструють телевізійно-документальний фільм «Життя на чистовик» (режисер — тернопільський журналіст Анатолій Крохмальний) — про відомого тернопільського художника-сценографа, заслуженого діяча мистецтв України Казимира Сікорського. Згадають і нашого краянина Степана Шагайду, зокрема, відбудеться вечір пам’яті актора, проголосять встановлення премії його імені, покажуть фільми за його участю — «Кармелюк» і «Аероград».

Детальніше про час і місце проведення заходів, а також програму «КіноХвилі» дізнаєтеся на фейсбук-сторінці форуму.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини