Вільне життя

У Тернополі транслювали правознавчий мультфільм для підлітків

Рано чи пізно будь-якому підлітку доводиться зустрічатися з поліцією. Та не завжди неповнолітні громадяни знають, як поводити себе з правоохоронцями, і, тим паче, не можуть самотужки захиститися від поліцейського свавілля.

Допомогти в цьому юним особистостям вирішили представники Тернопільської правозахисної групи, котрі цими днями транслювали для учнів Тернопільського вищого професійного училища сфери послуг та туризму мультфільм «Ти і поліція» від Асоціації УМДПЛ.

Під час перегляду шести серій мультиплікаційного серіалу «Ти і поліція» учні докладніше ознайомилися зі своїми правами та обов’язками. Майбутні спеціалісти отримали багато корисної інформації про те, як правильно себе поводити під час спілкування з правоохоронцями і що не слід робити без дорослих.

Герої мультфільму підліток Вась-Вась і його старша сестра Оленка на власних прикладах розповідають про найпоширеніші історії зустрічей із поліціянтами. Це відображено в серіях «Відчиніть! Поліція!», «Пред’яви паспорт! Виверни кишені!», «Терміново прийди до слідчого!», «Тебе затримано за адміністративне правопорушення!», «Поліцейська жорстокість».

«Неповнолітні особи можуть чинити правопорушення, але чи кожен зуміє гідно відстояти власні права та свободи, коли доведеться мати справу з поліцією, – зауважив активіст Тернопільської правозахисної групи Андрій Крижановський. – Нерідко трапляється так, що злочинці, маскуючись під правоохоронців, маніпулюють довірою дітей і чинять злочини. Правозахисники можуть виявляти свавілля і перевищування повноважень зі сторони правоохоронців. Тож обережним треба бути завжди і знати, як поводити себе у конкретних ситуаціях».

Мультиплікаційний серіал «Ти і поліція» створили Асоціація УМДПЛ і студіяRealStoriesProduction за фінансової підтримки Програми «Матра» посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Анна СЕМЕНКІВ,

студентка ІІ курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Скріншот із мультфільму

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини