Вільне життя

Хто видає і кому звітуватися

Тернопільська ОДПІ завжди готова відповісти на будь-які запитання платників податків. Цього разу вашій увазі запропонували роз’яснення стосовно довідок про наявність у фізичної особи земельних ділянок. 

Передусім варто зазначити, що існує спеціальний Порядок видачі довідки про наявність у фізичної особи земельних ділянок за формою № 3ДФ, затверджений наказом за номером 32.

Сам ж довідка засвідчує наявність у фізичної особи земельних ділянок, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом. Відповідно ж до Податкового кодексу вона є підставою для невключення до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку доходів, отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена чи перероблена безпосередньо фізичною особою на цих земельних ділянках.

Безкоштовно довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про її видачу.

Пунктом 2 порядку № 32 визначено, що довідка надається на підставі відомостей з Державного земельного кадастру (за наявності) і реєструється сільською, селищною, міською радою.

Термін дії довідки — п’ять років. Інформація про видачу довідки передається відповідною радою податковій інспекції за місцем розташування земельної ділянки протягом десяти днів з дати її видачі власнику сільгосппродукції.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини