Вільне життя

Цими вихідними в Тернополі — JazzBez

Три дні поспіль — 2-4 грудня — в Тернополі вируватиме ХІ Міжнародний джазовий фестиваль JazzBez. Хоча насправді він уже шістнадцятий, Тернопіль на п’ять років випав із переліку міст, які його в себе приймали.

Уперше географія тернопільського фесту настільки широка — до Файного міста приїдуть музиканти з Японії, Іспанії, Норвегії, Швеції, Польщі, Молдови, Куби й Сполучених Штатів Америки. Концерти традиційно відбуватимуться в драмтеатрі ім. Т. Шевченка. Початок о 19 годині. Квитки вартістю 80-120 гривень можна придбати в касі театру й на інтернет-ресурсі gastroli.ua.

За словами директора фестивалю Олега Макогіна, кожен фестивальний день буде цікавим і особливим, музика різнитиметься за стилями та емоціями. Незмінним буде єдине —високий професійний рівень музикантів.

Незмінний ведучий джазового фестивалю в Тернополі Сергій Лазо проанонсував перший джазовий день. Тоді гратиме Budniak/ Bakovsky Intermedium — квінтет, який створили Петро Будняк і Тарас Баковський — син Олега Баковського, відомого джазмена (труба) з Волині, засновника джазового фестивалю New Cooperation (м. Луцьк).

Щодо другого гурту першого дня Сергій Лазо зробив суттєву поправку в анонсі: американець David Friesen поки не належить до трійки басистів світового рівня, котрі збирають численні аудиторії сольними виступами, бо першість у світі тримають Stanley Clarke, Marcus Miller і Victor Wooten. Але David Friesen до десятки найкрутіших бас-гітаристів належить точно. У Тернополі він виступить із проектом David Friesen & Andrew Arnautov Projekt — у дуеті з українським бас-гітаристом.

У суботу тернополянам гратиме барабанщик-віртуоз Carlos Lopez — один із лідерів джазового руху Іспанії. А ще почуємо молодих джазменів із Польщі, переможців цьогорічного культового фестивалю JazznadOdra — квартет Skicki-Skiuk. Тож зможемо перевірити твердження про те, що польський джаз — один із найпотужніших у Європі.

А на завершення фестивалю почуємо виступ україно-польського гурту Karnas-Gnydyn Quartet за участі кращого українського джазового барабанщика Ігоря Гнидина та піаністки Анастасії Литвинюк. Відтак запалюватимуть Sisters in Jazz — п’ятеро музиканток із Польщі, Норвегії, Німеччини, Америки і Японії. Прекрасна нагода пригадати старе-добре кіно «У джазі тільки дівчата» і помріяти, що й у Файному місті колись з’явиться дівчачий джаз.

Нагадаємо, що організатори JazzBez у Тернополі — міська рада, мистецьке об’єднання «Коза» та музичний центр «Бастер». Генеральний партнер — ТМ «Опілля», офіційний партнер — компанія «Анропродсервіс».

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Лілія Костишин

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини