Вільне життя

Читали?

НАРЕШТІ РЕАБІЛІТУВАЛИ засуджених до страти у 1923 році отаманів Холодного Яру. «У вівторок, 18 жовтня 2016 року, за заявою прокурора Київської області, рішенням апеляційного суду Київської області реабілітовано отаманів Холодного Яру і Чорного Лісу — Іларіона Завгороднього (Загороднього), Мефодія Голик-Залізняка, Юрія Дроботковського (він же Чорнота), командира 2-го Синього полку 1-ї Синьої дивізії Костя Здобудь-Волю, Івана Лященка та інших, які брали участь у визвольній боротьбі початку ХХ століття за утвердження української державності, історичної єдності земель, консолідації суспільства, зміцнення міжнародного авторитету», — написав у Фейсбуці генпрокурор Юрій Луценко.


l l l

ЗРОБИЛИ ЛАСКУ. Уряд «поліпшив життя» громадян, які не отримують житлових субсидій, дозволивши їм платити за житлово-комунальні послуги частинами. Щоб дістати доступ до такого «блага», слід написати відповідну заяву. У місяць звернення споживач повинен сплатити половину рахунку, друга частина рівномірно розподіляється на період з квітня по вересень наступного року (до початку опалювального сезону). Складається враження, що українцям пропонують жити тільки заради сплати житлово-комунальних послуг, роблять висновок «Сільські вісті».

l l l

ДИВНА ПОВЕДІНКА. «Я не розумію Надю (Савченко). Як вона могла на окупованій території зустрічатися зі своїми колишніми тюремниками?! Вони ж її хотіли вбити, розстріляти, згвалтувати «хором»! Якщо вона справді з цими покидьками зустрічається, то це приголомшливо! Тоді я зовсім не розумію, чим я займався, — адже я її від таких захищав!» Так відреагував російський адвокат Марк Фейгін на поїздки народного депутата України Надії Савченко на окупований Донбас та її зустрічі з бойовиками.

l l l

ДРУГИЙ ЗА СТАТКАМИ МІЛЬЙОНЕР У ВЕРХОВНІЙ РАДІ. Юрій Чижмарь, що два з половиною роки очолював Тернопільську облдержадміністрацію (2007—2010), а нині член Радикальної партії та народний депутат, задекларував дохід за минулий рік у розмірі 52,11 мільйона гривень. Більше за нього задекларував лише Геннадій Бобов із Черкащини — 60,8 мільйона гривень. Третій нардеп-багатій — прикарпатський «слуга народу» Олександр Шевченко, який у декларації записав 25,14 мільйона гривень. Щоправда, екс-«губернатор» Тернопілля запевняє, що не має ніяких доходів, окрім заробітної плати, а більша частина задекларованих мільйонів (51877440 гривень) — «сімейний спадок». У Чижмаря є дві земельні ділянки та квартира (51 кв. м), а в членів його сім’ї — чотири земельні ділянки, житловий будинок, три квартири, інше нерухоме майно, а також два автомобілі.

l l l

НАЙБІЛЬШІ ІНВЕСТОРИ — ЗАРОБІТЧАНИ. Незважаючи на охолодження відносин України та Росії, торік звідти було переказано 1,2 мільярда доларів (у Російській Федерації працює 40 відсотків усіх трудових мігрантів із нашої країни). Ці обсяги найбільші з іноземних надходжень. З усіх країн Євросоюзу вони становлять 1,6 мільярда доларів. А з Польщі, котра останніми роками є лідером за числом трудових мігрантів з України, переказано лише трохи більше 53 мільйонів доларів.

l l l

ЦЕРКВА ІДЕ ЗА ВІРНИМИ. Завдяки злагодженій праці між вірними, ієрархами та священиками в країнах Західної Європи, в яких УГКЦ не має власних церковних структур, вдалося відкрити 255 церковних спільнот, котрими опікуються 173 священики. Про це заявив голова пасторально-міграційного відділу владика Йосиф (Мілян), виступаючи на зустрічі єпископів східних католицьких церков Європи. Єпископ підкреслив, що Українська греко-католицька церква працювала і надалі продовжує працювати над тим, щоб душпастирську опіку мали всі вірні в країнах їхнього перебування.

l l l

А ВОНИ КАЖУТЬ, ЩО САМОСТІЙНІ… У Москві презентували настінну карту «Православна Росія». До неї увійшли також єпархії, які розташовані на території України і входять до УПЦ Московського патріархату. На карту нанесені не тільки храми, а й монастирі, каплиці, молитовні будинки та інші церковні об’єкти. Карта уже представлена на офіційному порталі Російської православної церкви. Завітавши на сайт, можна побачити та порахувати, скільки храмів Московського патріархату розташовано у Києві, Львові, Полтаві, Москві чи Санкт-Петербурзі.

l l l

УКРАЇНА ОБУРЕНА. Посол України у Великій Британії Наталя Галібарденко розкритикувала королеву Єлизавету ІІ за те, що вона запросила на зустріч главу РПЦ патріарха Кирила. Галібарденко назвала його «колишнім агентом КДБ», «рупором Кремля», що активно підтримує російську агресію в Україні. На думку нашого посла, ця зустріч патріарха Кирила з Єлизаветою ІІ «може легітимізувати зовнішню політику Росії в очах всього світу». Візит Кирила до Великобританії присвячувався святкуванню 300-річчя існування РПЦ на Британських островах.

За інформаціями видань «Українська правда», «Сільські вісті», «Високий Замок», «Тернополяни», RISU.
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини