Вільне життя

Читали?

ПОЛІСЬКІЙ СІЧІ — 75. У древньому місті Олевськ відбулися урочистості з нагоди 75-ї річниці створення у 1941 році партизанської республіки «Поліська Січ», родзинкою яких стало відкриття бронзового барельєфа засновникові й керівникові вільної від більшовицьких та інших окупантів Олеської республіки Тарасові Бульбі-Боровцю. Ось що говорив він в одній зі своїх партизанських промов: «Вождь мусить панувати не багнетом і нагаєм над тілом свого народу, а тільки над його душею своєю духовною силою. Влада без ідейного підйому — це мертва бовтанина». Напрошуються асоціації, чи не так?

l l l

ТЕПЛІ «ВОЇНИ ЛІСУ». В Івано-Франківську презентували перший в Україні мультик про УПА під назвою «Воїни лісу». Наріжним каменем його сюжету, розповідає автор мультфільму Богдан Савлюк, є боротьба вояків УПА з московськими окупантами, які десятиліттями чинили терор в Україні.

l l l

Є І ТАКА ДУМКА. «Дехто дивується, чому Надія Савченко несподівано опинилася в Москві. Все цілком зрозуміло. Старі явки провалено, пошту Суркова зламано. Довелося їхати за інструкціями особисто…» Так прокоментував політолог Тарас Березовець поїздку в Москву народного депутата Надії Савченко, яку багато хто підозрює у співпраці зі спецслужбами Росії.

l l l

ЧИ ПОСЛУХАЮТЬ? Голова Верховної Ради Андрій Парубій попросив керівників Польщі не давати коментарів з приводу польського фільму «Волинь», в якому неоднозначно трактуються події 1943—1944 років на Волині. «Я мав багато розмов з цього приводу з керівниками польської держави. І я просив їх, щоб вони не давали ніяких оцінок, адже поки це просто фільм, його можна розглядати як мистецьке дійство якогось режисера. Але якщо будуть керівники Польщі давати офіційну оцінку, це вже може виглядати для України як позиція держави», — сказав спікер українського парламенту. І додав: він налаштований на те, щоб не дозволити розпалювати конфлікт між Україною і Польщею, а всі провокаційні дії, що на те спрямовані, ми маємо відсікати.

l l l

А ТИСК ТАКИ БУВ. Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив: «Ми справді на фінішній прямій у справі, в якій Янукович підозрюється в незаконному тиску на Українську православну церкву з метою відсторонення від посади покійного митрополита Володимира. У цій справі підозрюється також і народний депутат Новинський». Він зазначив, що «передачі справи до суду має передувати подання генпрокурора до Верховної Ради про зняття недоторканності з Новинського». «Згідно з даними свідків, — повідомив Ю. Луценко, — саме Янукович дав наказ колишньому міністру внутрішніх справ Захарченку позбавити волі блаженнійшого Володимира й митрополита Драбинка з тим, щоб примусити покійного предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату скласти свої повноваження на користь наближеної особи до Януковича».

l l l

ГРІХ ДОНОСИТЕЛЬСТВА. У Радянському Союзі доносительство культивувалося довго й системно. Як казав письменник-дисидент Сергій Довлатов, у період Великого терору чотири мільйони доносів написали не чекісти, а прості радянські люди, й далеко не завжди з примусу. Спочатку видавали буржуїв, попів, контру, офіцерів, буржуазних націоналістів. За німців з ентузіазмом видавали євреїв, комуністів… Ця свідомість і в наш час у тих, хто перебуває під «омофором» Кремля, нікуди не поділася. Дружини українських офіцерів у Криму згадують, як добрі сусіди, коли з’явилися «зелені чоловічки», раптом починали демонструвати крайню ворожість, хоча ще вчора мило віталися, заходили в гості.

l l l

СВЯЩЕНИК — НЕЛЮД. Мама «кіборга» Ігоря Брановицького, якого вбив терорист «Моторола», не зраділа смерті бандита у Донецьку і сподівається на суд для інших катів її сина. Серед них був і священик. Ніна Брановицька намагається триматися мужньо навіть біля передсмертної світлини сина, котрого катували нелюди із шевронами «ДНР». Жінка розповідає: «Моторола» застрелив Ігоря вже лежачого, який був напівпритомний… Священик бив полонених хрестом. Зламав хреста — це є в матеріалах слідства — потім взяв другого… Він їх катував… Стріляв у Ігоря з травматичної зброї. Священик! Московський патріархат ні одним словом не відізвався на це». Мати вбитого воїна приголомшена цим.

l l l

«ТЕ, ЩО ЗРОБИВ ПУТІН З РОСІЯНАМИ, — пише московський публіцист Ігор Яковенко, — у чомусь гірше за те, що Гітлер зробив з німцями. Німців вилікували військовою поразкою і величезними дозами правди. З приводу військової поразки Росії розмова довга й важка, а от лікування правдою росіян буде малоефективним, оскільки Гітлер приховував від німців свої військові злочини, а Путін їх цілодобово показує по телевізору».

l l l

«МІСТО-ПРИВИД» з’явиться у Німеччині. Його побудують на замовлення бундесверу для проведення військових навчань. Тут до 2012 року з’являться 520 будинків, аеропорт, промисловий район, метро і навіть мечеть. Усе це для того, щоб військові могли проводити тренування в умовах міської війни чи відпрацьовувати антитерористичні завдання.

За інформаціями видань «Українське слово», «Високий Замок», «Українська правда», RISU, «День», «Україна молода».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини