Вільне життя

Читали?

ДОМАШНІЙ МУЗЕЙ. Такою колекцією ікон, як у наших «набожних» депутатів і чиновників, можуть похвалитися хіба що всі храми України разом взяті. Що для боговірного українця — святі образи, те для VIPів — вигідне капіталовкладення. Як старовинні книги, монети, дорогий антикваріат, картини. В «опоблоківця» Нестора Шуфрича — 287 картин, у позафракційного нардепа Сергія Тарути — 198 картин і 28 ікон. У «воленародного» Лєсіка Довгого — колекція з 25 картин і 11 скульптур. У нардепа з «ОБ» Дмитра Шепцева — задекларована колекція «русских» самоварів (він їх має аж 170). У мільярдера Вадима Новинського з того ж «опоблоку» — цілий посудний склад, де лише срібних приборів 274 штуки та ексклюзивного посуду 274 одиниці.

l l l

НЕ ДЕКЛАРАЦІЇ, А ДІАГНОЗ? «Тепер зрозуміло, навіщо 12-кімнатна квартира міністрові внутрішніх справ Арсенові Авакову: кімната — на колекцію монет і марок, кімната — на антикваріат, кімната — на стоси книг і журналів XVIII—XXI століть, кімната — під картинну галерею, кімната — під винний погріб (колекція Авакова до тисячної пляшки наближається, вартість найдорожчого вина — близько 300 тисяч гривень), кімната — під зброярню. І звичайно ж, кімната під сейф для сімейної «прєлєсті» — чорного діаманта… А як вам білий рояль за 960 тисяч гривень у декларації столичного мера Віталія Кличка, акваріум з морськими рибками за 1,7 мільйона гривень у власності секретаря Дніпровської міськради В’ячеслава Мішалова чи антикварна лампа за 100 тисяч доларів з колекції нардепа Михайла Добкіна? Декларації «заможновладців» варто не лише антикорупційним органам, а й психіатрам уважно вивчити», — робить висновок «Високий Замок».

l l l

І НЕМА НА ТО РАДИ. Володимир Лановий, екс-міністр економіки України, президент Центру ринкових реформ, каже: «Гройсман заявляв, що основним пріоритетом для нього буде будівництво і ремонт доріг. Ось у нього наразі дуже успішно ремонтується дорога на Кончу-Заспу, на віллу Президента. Раніше ми бачили, як відбудовувалася дорога на Межигір’я, тепер відбудовується траса в напрямку вілли нинішнього глави держави. Це його найбільший успіх. Причому я не іронізую. Це справді його мета — мати добрий вигляд перед Президентом».

l l l

МЕДИЦИНА «ОПТИМІЗОВАНА». За даними Держстату, кількість державних лікарень у період з 2010-го по 2015 рік скоротилася у 7,3 раза — з 543 до …74-х. Як і число медиків — з 225 тисяч осіб до 186 тисяч. На 29,6% знизилася чисельність дитячих лікувальних закладів, підпорядкованих МОЗ — торік їх було 93. Експерти відзначають, що сьогодні існує величезний дефіцит молодих фахівців високого класу, і кадровому «голоду» не зарадять навіть інвестиції в сферу охорони здоров’я.

l l l

ХРИСТИЯНСЬКИЙ ВЧИНОК. Під час офіційного візиту предстоятеля УПЦ Київського патріархату до Тернополя Святійший Патріарх Філарет поклав квіти на могилу блаженноспочилого митрополита Мефодія та помолився за спокій його душі. І це попри те, що за життя владики Мефодія взаємини його з Патріархом Філаретом були непростими, незмінною умовою об’єднання УПЦ КП і УАПЦ він ставив відхід Святійшого Філарета від керівництва церквою та його неучасть у виборах Патріарха майбутньої об’єднаної церкви.

l l l

ПОХОРОННЕ ЛОЖЕ ХРИСТА НЕ УШКОДЖЕНО. Археологи, які вперше за 450 років зняли мармурову плиту, яка закриває похоронне ложе Христа в храмі Гробу Господнього у Єрусалимі, відзвітували про результати свого дослідження. Коли вчені розібрали каміння, то знайшли під нею іншу плиту з викарбуваним на ній хрестом, яка, як припускають, була встановлена за часів Хрестових походів. На завершальному етапі роботи дослідники виявили висічене у вапняку похоронне ложе, що збереглося цілим, попри те, що стіни печери, у якій воно перебувало, були зруйновані під час будівництва храму Гробу Господнього на початку XI століття. Як відомо, місце поховання Ісуса Христа було виявлено через три століття після його розп’яття посланцями римського імператора Костянтина, який проголосив християнство державною релігією.

l l l

«МІСТО-ПРИВИД» з’явиться у Німеччині. Його побудують на замовлення бундесверу для проведення військових навчань. Тут до 2020 року з’являться 520 будинків, аеропорт, промисловий район, метро і навіть мечеть. Усе це для того, щоб військові могли проводити тренування в умовах міської війни чи відпрацьовувати антитерористичні завдання.

За інформаціями видань «Високий Замок», «Сільські вісті», RISU, «День», «Україна молода».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини