Вільне життя

Читали?

«НІЯКИХ СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ від запровадження в Україні страхової медицини люди не отримають, а одержать лише ще один інструмент їх обкрадання. Варто розуміти, що страхові компанії за своєю суттю є такими ж фінансовими комерційними структурами, як і банки. Вони вразливі до аналогічних ризиків банкрутства, роз–крадання, знецінення страхових коштів через інфляційні процеси та злочинні афери. Застраховані пацієнти можуть просто втратити значну частину своїх заощаджень або й повністю їх позбутися». То думка академіка і віце-президента академії економічних наук України Анатолія Пешка.

l l l

СУБСИДІЙНА «ГОЛКА» ДЕШЕВША ЗА ГАЗОВУ? За словами прем’єр-міністра України В. Гройсмана, для субсидій громадянам, які не можуть самостійно оплатити житлово-комунальні послуги, потрібно витратити 4—6 відсотків держбюджету. Тоді як «дешеві» тарифи обходилися у кілька разів дорожче — 28% доводилося відшкодовувати «Нафтогазу». Очільник уряду запевняє, що зекономлені кошти спрямують на зміцнення обороноздатності, розвиток інфраструктури та поступове підвищення соціальних стандартів.

l l l

ЗНОВУ ОБІЦЯЮТЬ. Український уряд готується підвищити не тільки мінімальну заробітну плату, а й пенсії. У середньому, як пояснили в Кабміні, на 300 гривень. За словами віце-прем’єра Павла Розенка, влада вирішила «осучаснити» виплати для п’яти мільйонів українців — тих, що отримують від 1400 до 4000 гривень пенсії. Всього ж, як відомо, в Україні налічується 12,3 мільйона пенсіонерів.

l l l

І НЕМА НА ТО РАДИ. Лише п’ять відсотків українців не готові давати «на лапу» лікарю. Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг». Натомість 59% опитаних заявили, що почувалися зобов’язаними дати медичному працівникові негрошовий подарунок (алкоголь, шоколад тощо). Найбільше тих, хто відчував зобов’язання «подякувати» лікарю, — на заході й у центрі (66%), найменше — на сході (48%). Найпоширенішою сумою «подяки», яку вимагали за лікування або медичні послуги, є 100—250 гривень (23%). У 16% вимагали від 250 до 500 гривень, у 14% — від 500 до 1000 гривень; у 16% — більш як 1000 гривень. Найменш поширена сума «подяки» — 50 гривень (4%).

l l l

ЯКБИ НАШІ МІЛЬЙОНЕРИ ТА МІЛЬЯРДЕРИ ЖИЛИ В КИТАЇ, то після їхніх електронних декларацій їм було б непереливки. Лише в 2015 році в Китаї притягли до відповідальності за корупцію близько 300000 чиновників. У Піднебесній під роздачу потрапляють усі — від екс-міністра до дрібних чинуш. У період з 2000-го по 2010-й, коли кампанія боротьби з хабарництвом у Китаї тільки стартувала, місцеві суди засудили до розстрілу десять тисяч чиновників, ще 120 тисяч загриміли до в’язниці на терміни від десяти до двадцяти років. При цьому майно підсудних конфіскується. До вищої міри засудили навіть віце-мера Пекіна Лю Джіхуа, який отримав хабар у два мільйони доларів. Загалом є 13 країн, де за корупцію передбачена смертна кара.

l l l

НАЙНИЖЧИЙ РІВЕНЬ КОРУПЦІЇ — В ГОЛЛАНДІЇ. Щоб досягти такого успіху, нідерландській владі довелося провести кілька антикорупційних заходів. Так, чиновникам, спійманим на хабарі, забороняється працювати в державних органах, також вони позбавляються всіх соціальних пільг і гарантій. Крім того, у великих відомствах, співробітники яких могли б зловживати своїми повноваженнями, існують служби внутрішньої безпеки, які стежать за діями чиновників і виявляють їхні помилки. Голландських чиновників, на яких не впала тінь корупції, матеріально заохочують.

l l l

БІЛЬШІСТЬ ЗАЛИШИЛАСЯ Б УДОМА. Згідно з опитуванням со–ціологічної групи «Рейтинг», 30 відсотків респондентів хотіли б виїхати за кордон на постійне проживання, а 40% не відмовилися б там працювати. Водночас майже 65% схильні залишитися на Батьківщині. Виявляють бажання покинути Україну переважно жителі західного й центрального регіонів, чоловіки, молодь, особи з високим рівнем освіти та доходів. Мотивація така — кращі стандарти життя, ліпша освіта для дітей та легші умови ведення бізнесу.

l l l

НАВІЩО ПУТІНУ ПАМ’ЯТНИК ВОЛОДИМИРОВІ? «Володимир, звичайно, наш князь, — пише історик і політик Олександр Палій. — Його ім’я скрізь у літописах пишеться по-українськи — Володимир чи Володимер, але аж ніяк не Владімір. І навіть місто Володимир у Росії, засноване Мономахом, до XVII століття називалося як Володимер. Князь народився в Україні, у Києві. Його батько Святослав мав чуба-оселедця, вуса, сережку у вусі, як козаки… Грошима князя була гривня, гербом — тризуб, нині — Державний герб України… Навіщо Путіну возвеличувати людину, яка стояла біля витоків української державності? Російський президент хоче сказати «Київ — наш!»

За інформаціями видань «Сільські вісті», «Україна молода», «Високий Замок», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини