Вільне життя

Читали?

ГОВОРИТИ УКРАЇНСЬКОЮ — ЦЕ КРУТО! До Дня української писемності та мови проект Fashion AID фонду «АнтиСНІД» випустило колекцію футболок, присвячених унікальності української мови. П’ять футболок розкривають її особливості, позиціонуючи нашу мову як сучасну, модну і привабливу: «вона чуттєва, твоя мова», «вона модна, твоя мова», «вона унікальна, твоя мова», «вона м’яка, твоя мова», «вона вибухова, твоя мова».

l l l

ІСПИТ ДЛЯ АРТИСТІВ. Як вважає співачка Наталка Карпа, «закон про квоти», що набув чинності 8 листопада, «знаковий для розвитку українського шоу-бізнесу… Це стимул створювати нову музику для мене і для багатьох моїх колег, проте це і велика відповідальність, бо кожен трек має бути максимально якісним… «Закон про квоти» влаштовує артистам іспит. І від того, як ми його складемо, на якій висоті покажемо якість і сучасність української пісні, буде залежати подальша ситуація. Наші пісні мають звучати не гірше американських чи європейських із їхніми студіями і капіталами».

l l l

НАРДЕПИ ЗАДЕКЛАРУВАЛИ 50% ТРАНШУ МВФ. На рахунках народних депутатів та урядовців — 12,7 мільярда гривень, що є половиною останнього траншу МВФ для України — 25,6 мільярда гривень. За підрахунками експертів, нардепи задекларували коштів на 12,3 мільярда гривень (в середньому на одного депутата — 30,4 мільйона гривень), а члени уряду задекларували понад 456 мільйонів гривень. Йдеться про готівку і банківські рахунки в національній та іноземній валютах.

l l l

ВИГРІБАЮТЬ ОСТАННЄ. За повідомленнями Нацбанку, в жовтні українці продали готівкової валюти на 113,9 мільйона доларів більше, ніж купили (179 мільйонів доларів проти 65,1 мільйона доларів). Загалом же з початку року населення продало на 2,42 мільярда доларів більше, ніж придбало.

l l l

ЗАЙВІ ТРИВОГИ? Як зазначила посол США в Україні Марі Йованович, «політика США щодо України незмінна вже 25 років, оскільки у владі існує консенсус на підтримку України». «Я маю цілковиту впевненість, що, незалежно від того, хто буде головнокомандувачем і в перехідний період, і за нової адміністрації США залишатимуться її потужним партнером», — сказала пані посол.

l l l

АЛЬБЕРТА ВШАНОВУЄ УКРАЇНЦІВ. Канада — третя країна світу (після України та Російської Федерації) за кількістю мешканців — етнічних українців. Їх тут проживає понад мільйон двісті тисяч. Найбільше представників нашого роду-кореня проживають у канадських провінціях Онтаріо, Альберта, Британська Колумбія, Саскачеван та Квебек. Канада цінує вклад українців у її розвиток. Так, у провінціях Манітоба та Саскачеван 2016-й був оголошений Роком українства. У провінції Альберта, де проживає понад 340 тисяч етнічних українців, 7 вересня святкували День українсько-канадської спадщини, а 2017-й оголошено її роком.

l l l

РАДІЮТЬ, ЩО «ПОВЕРНУЛИСЯ ДОДОМУ». На різдвяних освітніх читаннях «Крим. Уроки століття. 1917—2017» у Сімферополі виступив протоієрей Олександр Якушечкін, секретар Сімферопольської і Кримської єпархії УПЦ (МП). Він, зокрема, сказав: «Нам всім довелося зіштовхнутися з низкою труднощів під час інтеграції економічної, політичної та соціальної сфер нашого краю до російського простору. Але не помилюся, що ці перепони кримчани долають з оптимізмом, усвідомлюючи головне: ми вдома, ми в Росії».

l l l

А ТИМ ЧАСОМ… Український проект резолюції «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (Україна)» в ООН підтримали 73 країни, 23 були проти (серед них Росія та Білорусь). У документі засуджується «обмеження прав людини, дискримінаційні заходи й практику щодо жителів тимчасово окупованого Криму, у тому числі кримських татар, а також українців й осіб, які належать до інших етнічних груп, з боку російської окупаційної влади». Уперше в документі ООН Росія називається державою-агресором, а АР Крим і м. Севастополь — тимчасово окупованою територією.

l l l

ТЕПЕР — ІВАН ГРОЗНИЙ. У російському Орлі відкрито пам’ятник царю Іванові Грозному, відомому своїм деспотичним характером, масовими репресіями. Більшість жителів міста, опозиційні партії, журналісти були категорично проти цього. Однак влада вирішила по-своєму. За словами міністра культури РФ В. Мединського, встановлення монумента Іванові Грозному — «це не тільки данина пам’яті царю і воїну, а й визнання спадкоємності всіх етапів російської історії».

l l l

НАЙБЕЗПЕЧНІШЕ — У ФІНЛЯНДІЇ. Неурядова організація «Світовий економічний форум» склала список найбезпечніших для життя країн світу. На першому місці серед 141-ї країни — Фінляндія. До першої трійки увійшли також арабські країни Катар і Об’єднані Арабські Емірати. Україна до рейтингу не потрапила у зв’язку з недостатньою інформацією про ситуацію в країні. А от наша сусідка Польща, до якої найчастіше їздять українці в закордонні подорожі, посіла у цьому рейтингу 35-ту сходинку.

За інформаціями видань «Україна молода», «Високий Замок», «Українське слово», «Сільські вісті», RISU.
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини