Вільне життя

Читали?

КОМУ ДОВІРЯЄМО, А КОМУ — НІ. За даними останнього соціологічного опитування, 76,2 відсотка українців довіряють церкві, 51,4% — волонтерам, 45,8% — Збройним силам України, 42,6% — патрульній поліції, 30,2% — СБУ. Не дуже довіряють наші співвітчизники засобам масової інформації (32,3% — довіри, 38,9% — недовіри, російським ЗМІ довіряють лише чотири відсотки українців, не довіряють — 77,6%). Опозиції в цілому не довіряють 77,6% опитаних, 97,4% не довіряють розслідуванню корупційних справ.

l l l

РУКИ СОБІ НЕ ВІДІТНЕ. «Багато хто сподівався, що Порошенко буде державним діячем, а не олігархом. Але він залишився у попередній системі координат. Йому простіше контролювати фінансові потоки, ніж змінювати певні правила. Наївно думати, що людина змінюватиме ті правила, завдяки яким стала мільярдером. У нинішній системі будь-яка боротьба з олігархами була б спробою відтяти самому собі руку… І Ахметов, і Порошенко, і Коломойський конкурують між собою, але це все — одна система. Вони один про одного все знають, вони спільно паралельними курсами накопичували свої стартові багатства». То думки політолога Руслана Бортника.

l l l

АРМІЙСЬКИХ ПИЯКІВ ВДАРЯТЬ ПО КИШЕНІ. У парламенті з подачі Міністерства оборони в першому читанні ухвалено закон, який передбачає значно жорсткіші санкції до військовослужбовців, котрі, всупереч статуту, зріднилися зі спиртним чи забороненим зіллям. Так, служивим і резервістам під час зборів, які дозволять собі розпивати алкоголь, з’являться на території військової частини «під мухою» чи під наркотичним «кайфом», загрожує штраф від 70 до 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190—2465 гривень). Або ж їх на цілий тиждень відправлятимуть на гауптвахту. Хоча ще до цієї законодавчої ініціативи в окремих військових підрозділах «аватарів» (так називають пияків у війську) майже повністю позбавляли зарплат і премій. Це діяло витверезливо.

l l l

А ТИМ ЧАСОМ… Ось що думає з цього приводу підприємець, учасник АТО Володимир Якимів: «Багато «неаватарів» чомусь «відкосили» від мобілізації. Тож військ-коматам нелегко з набором воїнів. Не секрет, що потрапляли до їх числа і ті, що зловживали спиртним. Але, незважаючи ні на що, ці люди виконали конституційний обов’язок — пішли захищати країну зі зброєю в руках… Проблема «аватаризму» — проблема нашого суспільства. Якщо в цивільному житті алкоголіками стають в основному через відсутність роботи, то в зоні АТО запивають здебільшого через відсутність… бойових дій! Є доволі багато випадків, коли «аватари» нарівні з добровольцями давали відсіч ворогу під обстрілами, в той час як «неаватари» ховалися в бліндажах…»

l l l

ПАПА ДЛЯ УКРАЇНИ. З третього квітня цього року Папа Римський Франциск оголосив збір пожертвувань на потреби постраждалих від війни в Україні. Святійший Отець при цьому зробив значне пожертвування особисто. А на сьогодні зібрано уже понад десять мільйонів гривень. Ці пожертви призначені винятково для населення, яке постраждало внаслідок війни, без поділу по вірі, конфесії чи етнічній приналежності. Папа заявляє, що Україна займає особливе місце в його серці і він щодня молиться «про повернення миру, про розраду для найбільш потребуючих та про прогрес країни».

l l l

КАНАДА ЗАПРОШУЄ ІММІГРАНТІВ. Зокрема, у 2017 році вона має намір прийняти не менше 300 тисяч мігрантів задля послаблення тиску на населення, яке старіє. Умовна квота збереглася на рівні поточного року. Очікується, що мінімум половини новоприбулих шукатиме роботу або ж інвестуватиме в канадський бізнес. Решту мають становити члени їхніх сімей, біженці та прийняті з гуманітарних міркувань люди.

l l l

І НЕМАЄ ПРОСВІТКУ… У вісімдесят (!) разів менше товарів і послуг може придбати пересічний українець порівняно із жителем Ліхтенштейну — європейської країни з найвищою купівельною спроможністю. Так, за місяць житель Ліхтенштейну витрачає 5250 євро (майже 150 тисяч гривень), а житель України — 65 євро (трохи менше двох тисяч гривень). Крім Ліхтенштейну, до трійки найбагатших країн потрапили Швеція і Люксембург. Україна — остання в рейтингу. У нас — найменша купівельна спроможність в Європі. У трійці злидарів з нами — Білорусь і Молдова. Це дані дослідження компанії GtK.

За інформаціями видань RISU, «Експрес», «Високий Замок», «Україна молода»,
«Українське слово».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини