Вільне життя

Чому така мала пенсія?

Я — Грабар Михайло Антонович, 1954 року народження. Працював у колгоспі акумуляторником 12 років і зварником понад вісім років. Маю стаж роботи понад 30 років. Не можу зрозуміти, чому в мене така мала пенсія? Прошу вашої допомоги.
Михайло ГРАБАР.
с. Горожанка Монастириського району.


На запитання відповідають спеціалісти головного управління Пенсійного фонду в області.

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» розмір пенсії осіб визначається індивідуально, залежно від набутого страхового стажу, одержаного заробітку, з якого сплачувалися страхові внески, а також права на підвищення і надбавки.

Мінімальний розмір пенсії за віком, обчисленої відповідно до Закону України «Про загально–обов’язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, яка діє з першого жовтня 2011 р.), за наявності в чоловіків 35 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам пенсія за віком збільшується на один відсоток мінімального розміру пенсії за віком.

Для осіб, які не мають повного стажу, що дає право на отримання пенсії на рівні прожиткового мінімуму для тих, хто втратив праце–здатність, розмір пенсії визначається пропорційно до наявного страхового стажу, виходячи з нового прожиткового мінімуму.

Оскільки ваш страховий стаж менше 35 років, то розмір пенсії обчислено пропорційно наявному страховому стажеві, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком — 1130 грн.

Законом передбачено проведення перерахунку пенсії непрацюючим пенсіонерам у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

З грудня цього року в зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили праце–здатність, до 1247 грн буде проведено перерахунок вашої пенсії.

Підготувала Валентина ДЕВЛИШ.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини