Вільне життя

Як отримати субсидію?

Я оформляю субсидію, але мене турбує те, що маю земельні ділянки. Мама померла й залишила мені в спадок дві ділянки — 0,25 і 0,15 га. Сільрада наділила мені як учителеві і чоловіку як медпрацівникові по 0,25 га. Разом маємо 0,90 га. Але я не користуюся нині цими ділянками, не приватизувала. 0,25 га, що виділила сільрада, потрапили до орендаря без моєї заяви. Як мені бути, щоб отримати субсидію? Адже мені 88 років, донька в мене — інвалід.
МАРІЯ.
Тернопільська область.

На запитання п. Марії відповідає директор департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадим Боярський.

Відповідно до положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 21 жовтня 1995 р. №848 (із змінами), субсидія при–значається одній із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо в межах соціальної норми житла і соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами й обсягом визначеного Кабінетом міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається, виходячи з розміру сукупного доходу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку).

Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації:

— заяву про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи й витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;

— довідки про доходи — в разі зазначення у декларації інших отриманих доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування, і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому вказаним положенням.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється, виходячи з доходів, нарахованих особам, які досягли 14-річного віку на перше січня року, за який враховуються доходи без урахування податку з доходів фізичних осіб, відомості про які надаються структурним підрозділам з питань соціального захисту населення ДФС, Пенсійним фондом України, фондами соціального страхування, у порядку, визначеному пунктом 13 положення, а також розмірів державної соціальної допомоги, що виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

Для нарахування субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п’ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків — ДФС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном.

Якщо у громадянина, який звертається за призначенням житлової субсидії, є свідоцтво на право власності на земельну ділянку (пай) для ведення сільськогосподарського виробництва і зданий в оренду, то треба подати довідку від орендаря про розмір плати за користування цією ділянкою. У протилежному випадку розмір земельної ділянки при призначенні субсидії не враховується.

Підготувала Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини