Вільне життя

І в одинадцять при бажанні можна богатирем стати

Проведений минулих вихідних, 19—20 листопада, в Токмаку Запорізької області чемпіонат України з гирьового спорту серед вихованців ДЮСШ шкільного віку не міг не вразити як спеціалістів, так і вболівальників. Навіть найдосвідченіші дивувалися, коли один з одинадцятирічних чемпіонів виконав 229 поштовхів 8-кілограмових снарядів і ще 260 підйомів у ривку. 

Серед вихованців Збаразької ДЮСШ, щоправда, таких феноменів не знайшлося. Однак усі четверо продемонстрували, що намагаються наслідувати приклад уславленого земляка, заслуженого працівника фізичної культури і спорту, заслуженого тренера України, майстра спорту міжнародного класу Петра Багрія.

У компанії наймолодших міцненьким дебютантом всеукраїнських стартів зарекомендував себе підопічний Петра Федоровича Андрій Тольпа. Програвши в поштовху вісім балів, учень ЗОШ №2 відразу ж після початку другої вправи дав зрозуміти, що на менше, ніж на призове місце, не розраховує. І 192 підйоми 8-кілограмової гирі забезпечили йому «бронзу» в суперечці атлетів, чия вага не перевищує 40 кілограмів.

Міцний характер і в двох юнаків 2001—2003 років народження, які вже мають справу з 16-кілограмовими снарядами. У ваговій категорії до 50 кілограмів до кінця боровся Максим Пік. Тільки після того, як у ривку переклав гирю в другу руку, стало зрозуміло, що йому також до снаги завоювати третє місце. А старший брат Андрія Тольпи Богдан, який вже є неодноразовим призером чемпіонатів України, у ваговій категорії до 65 кілограмів знову переконався, що нагороди всеукраїнських змагань дістаються в надзвичайно напруженій боротьбі. Друга сума балів у поштовху не стала гарантією аналогічного здобутку за сумою двоборства. Після виконання ривка змушений був задовольнитися третім місцем.

У суперечці старшої вікової групи незламність характеру продемонстрував і підопічний тренера Віталія Гуголя Олексій Піпаш. У сперечці атлетів найважчої вагової категорії теж була надзвичайно гостра конкуренція. І теж лише в другій вправі Олексій довів, що саме він гідний бронзової медалі.

На фото: збаразькі гирьовики, призери чемпіонату України разом зі своїми наставниками Петром БАГРІЄМ і Віталієм ГУГОЛЕМ.

Фото з архіву Петра БАГРІЯ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини