Вільне життя

І пісня, і танець — з вогником

Cправді, куди їм без того блакитного вогника, який є емблемою щорічного фестивалю творчості працівників газових господарств Тернопільщини. Він, мов маяк, постійно посилає імпульси, не дає засидітися, спонукає до пошуку нових рівнів у співі, танці, музиці. І всі небайдужі до аматорського мистецтва знають: от скоро він спалахне голубим світлом рампи, і ти мусиш здивувати глядачів чимось свіжим, раніше не баченим і нечутим. Цього року він спалахнув учотирнадцяте, на сцені санаторію «Медобори», і покликав на об’єднаний звіт не лише дорослих, а й юних зірочок, дітей газовиків.

Подія ця була радісною, бо спростовувала попередні чутки, буцімто через тимчасові, у тому числі і фінансові, негаразди нашого життя фестиваль відкладається. Але накопичена творча енергія мусила якось проявитися. І вона вихлюпнулась на підмостки сцени своєю багатогранністю.

t50

Спочатку творчі звіти проходили в районах так званим кущовим методом — у Теребовлі, Чорткові, Ланівцях, Зборові. Кваліфіковане журі — провідні спеціалісти обласного методичного центру народної творчості Олексій Лещишин, Мар’яна Питель, Наталія Стець визначали кращих виконавців за жанрами, щоб потім запросити їх на заключний концерт і церемонію нагородження переможців. У творчих змагах взяли участь 249 учасників, у тому числі 58 дітей.

t48Нинішній фестиваль виявив багато нових талантів, особливо серед юних виконавців. Змінився, розширився репертуар, поглибилася виконавська майстерність співаків, танцюристів, майстрів розмовного жанру. Яка найголовніша тема у творах, виконаних аматорами? Звичайно ж, рідна Україна і все те, що наповнює глибоким змістом це невичерпне поняття — калиновий гай, вишита матусиними руками сорочка, солов’їний спів і вічне кохання, ніякими випробуваннями, ніякими війнами нездолане. Високі оцінки журі і глядачів заслужили вокальні ансамблі об’єднання «Тернопільгаз», Лановецької дільниці, Гусятинського управління газових господарств (жінки), а також ансамблі з Бережан і Монастириської (чоловіки). Призові місця посіли тріо з
об’єднання «Тернопільгаз», колективи з Бережан, Підволочиська, Кременця. Гарно співали дуетом Роман Кузенко і Зеновій Головацький із Бережанського УГГ, Михайло Коршняк та Іван Бабій зі Зборівської дільниці, Лілія та Олександра Чернух з Ланівців.

Усім сподобалися пісні і самі солісти-вокалісти Настя Соснова, Юля Глинська, Наталя Булавська, Настя Мартинюк, Макар Гусак, Ірина Мороз. І майстри художнього читання Ігор Ватраль, Микола Шоп’як, Софія Клапущак, Юлія Мацієвська, Роман Базюк були неперевершеними. Яскравими родзинками в концертному короваї стали юні танцюристи Юля Гарматюк та Олесь Господарський, Олександра Галюк і Арсен Зубик, Софія Далека та Іван Сірий. Віталій Чухрій, Софія Лук’янчук, Андрій Булавський виконали твори на музичних інструментах.

У загальному заліку призові місця посіли відповідно — об’єднання «Тернопільгаз», Бережанське управління газових господарств, Збаразьке і Шумське УГГ.

Фоторепортаж Василя БУРМИ.

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини