Вільне життя

Переможна крапка сезону

Виступом на чемпіонаті України серед збірних шкіл вищої спортивної майстерності та відкритому Всеукраїнському турнірі пам’яті олімпійського чемпіона Ігоря Рибака вітчизняні важкоатлети завершили сезон. Під час змагань, які наприкінці минулого тижня відбулися в Харкові, успішно виступили підопічні Вікторії Шайморданової з Тернопільської ОШВСМ. 

Як і на проведеному напередодні в Хоросткові чемпіонаті Тернопільщини та обласного ФСТ «Колос», майстер спорту Ірина Копитко не мала собі рівних у ваговій категорії до 58 кілограмів. Причому з іншим своїм наставником Віктором Симівим зі Скалатської ДЮСШ чітко дотрималися плану на турнір. Шість успішних підходів до снаряду дозволили уродженці Озерни на Зборівщині стати кращою і в ривку, де з результатом 69 кілограмів на один випередила майбутню срібну призерку, і в поштовху, коли, піднявши в завершальній спробі штангу вагою 95 кілограмів, збільшила свою перевагу в сумі двоборства аж до чотирнадцяти пунктів.

Не менш продуктивно використала по три підходи в ривку та поштовху і вихованка тренера Хоростківської ДЮСШ імені Миколи Підодвірного Ярослава Ваверчака, майстер спорту Марія Теодозів. У суперечці атлеток, чия вага перевищує 75 кілограмів, перевагу в один бал у першій вправі ще одній сімнадцятирічній вихованці сільського товариства «Колос» забезпечили зафіксовані 85 кілограмів. У поштовху, щоправда, головна конкурентка Анастасія Власенко з Дніпропетровщини, яка нині навчається в Харківському вищому училищі фізичної культури, спробувала перехопити ініціативу. І після двох спроб вела перед, кожного разу штовхнувши на два кілограми більше.

Та вирішальний підхід наочно проілюстрував, хто нині найсильніший. Як завжди зовні незворушна і спокійна, наша землячка без жодних технічних огріхів завмерла з піднятою над головою штангою вагою 110 кілограмів. А ось суперниця кількома хвилинами пізніше, не зафіксувавши на два кілограми важчий снаряд, звісно ж, не могла стримати негативних емоцій — у сумі двоборства відстала на чотири кілограми.

351

Двома чемпіонськими титулами досягнення колективу дівчат не обмежилися. Перезалік балів членів збірної України, майстра спорту міжнародного класу Марії Хлян і майстрів спорту Іванни Павлик та Олени Салабай дозволив жіночій збірній Тернопільської ОШВСМ вибороти третє місце в командному заліку. Наші землячки поступилися лише конкуренткам з Луганщини і Харківщини.

Успіхи представників сильної статі не такі вагомі. За відсутності майстра спорту Михайла Гуменюка медалей навряд чи можна було сподіватися. Однак відзначити результати окремих наших земляків, без сумніву, варто. У ваговій категорії до 85 кілограмів тринадцятий результат у підопічного Володимира Тернопільського Валентина Наливайченка з Тернопільської ДЮСШ №1. Бучацьких фахівців Ярослава Козюпу та Ігоря Павликівського, безперечно, не може не радувати прогрес 16-річного Романа Гудза, який фінішував десятим серед атлетів вагою до 94 кілограмів. А вже згаданий Віктор Симів ще раз порадів після завершення суперечки в першій важкій вазі. Ще один їхній із дружиною Вікторією Шаймордановою підопічний Руслан Вовна — восьмий. Хоча, якби не зіпсував по одному підходові в кожній із вправ, можна було постаратися і до шістки кращих потрапити.

За сприяння в підготовці до всеукраїнських змагань тернопільські важкоатлети щиро вдячні голові обласної федерації Богданові Олійнику і директорові Тернопільської ОШВСМ Олегові Любінському.

На фото: спочатку Віктор СИМІВ піднявся на верхню сходинку п’єдесталу разом з Іриною КОПИТКО, а пізніше, коли вшановували Марію ТЕОДОЗІВ, підмінив і Ярослава ВАВЕРЧАКА, який не зміг поїхати на змагання.

Фото із соціальних мереж

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини