Вільне життя

Читали?

МРІЄ ЗІГРАТИ КВІТКУ ЦІСИК. Фільм «Гніздо горлиці», що вийшов у прокат 10 листопада і у перші ж вихідні зібрав 550 тисяч гривень, продовжує збирати і нагороди кінокритиків. Так, на Міжнародному кінофестивалі Мангейм-Гайдельберг, що тривав з 10 по 20 листопада, фільм отримав приз екуміністичного журі, а приз за кращу жіночу роль дістався актрисі Риммі Зюбиній, що зіграла головну героїню. Роботу нашої акторки відзначали й в інших країнах — Польщі, Угорщині, Фінляндії, Швеції. Тим часом актриса мріє зіграти співачку Квітку Цісик. Навіть започаткувала на «Коронації слова» власну премію тому, хто напише сценарій чи роман про Квітку Цісик. Але вже три роки чекає, проте нічого не написано, що могло б актрису зачепити.

l l l

ПЕРШИЙ ПРАВЕДНИК БАБИНОГО ЯРУ. І як ви думаєте, хто ним був? Православний священик Олексій Глаголєв та члени його родини. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час вшанування 75-х роковин трагедії в Бабиному Яру.

l l l

ЧИ ВСІ УКРАЇНЦІ Є «РІЗУНАМИ»? Відомий у Польщі ведучий Войцех Цейровський разом з Анджеєм Рудніком вели бесіду про фільм «Волинь» у прямому ефірі «Радіо Кошалін». Пан Цейровський назвав українців «гвалтівниками» та «різунами». Руднік перепитав, чи й справді він вважає всіх такими. Цейровський ствердив, що всі українці — це «різуни й гвалтівники», бо жоден з відомих українців не засудив злочинів, вчинених проти поляків. Це викликало великий резонанс у польському суспільстві. Об’єднання українців Польщі з відповідною заявою звернулося до прокуратури, аби сказане в ефірі вона оцінила в правовому вимірі. Поки що директор радіо вирішив обох ведучих не випускати в ефір.

l l l

«У НАЙГОСТРІШІЙ ФАЗІ КОНФЛІКТУ на Донбасі Ринат Ахметов і його бойові структури, які мали силу на Донеччині, могли б (якби хотіли) перехилити шальки терезів на свій бік і захистити державу, як це було в Дніпропетровську… Нині Ахметов спокійно живе собі в котеджному містечку «Срібна затока» у Кончі-Заспі під Києвом, має розкішний палац на березі Дніпра. Як і раніше, активно веде бізнес. Післяреволю–ційне життя не змусило його й пентхауз у Лондоні продати, який американський Forbes оцінив у 221 мільйон доларів. Ахметівський холдинг ДТЕК контролює 76% ринку теплової генерації, на його підприємства припадає 88% видобутку вугілля в Україні». Про це інформує «Експрес».

l l l

ЯК З’ЯСОВУЄТЬСЯ, проти Рината Ахметова, людини, що фінансувала Януковича і казково збагатилася за його правління, немає жодної кримінальної справи. На думку по–літолога Руслана Бортника, «Ахметова не чіпають, тому що він, Коломойський та Президент Порошенко становлять таку собі фінансово-політичну основу нинішньої влади. Зачепити Ахметова — це певною мірою означає дестабілізувати Україну… Нині, можна сказати, сформувалася модель влади, де Ахметов і багато інших олігархів почуваються досить комфортно. Вони розуміють, що мають реальну недоторканність, яка базується на їхніх фінансових і політичних можливостях на тлі слабкої влади».

l l l

МОСКВА ЗАХОДИТЬ З ТИЛУ. У двох сусідніх державах президентські вибори несподівано виграли проросійські політики. Болгарію очолив 53-річний генерал Румен Радев, якого висунула со–ціалістична коаліція, а Молдову — Ігор Додон, відомий прямими заявами про російську належність Криму. Обидва — публічно за тісну дружбу з Росією, зняття з неї санкцій. Ситуація для України дуже тривожна. І на те, щоб зробити правильні висновки, у нас залишилось дуже мало часу. Адже масово корумпована політична верхівка сякі-такі реформи проводить тільки з-під палиці МВФ, ЄС і західних столиць. Якщо суть політичного класу не зміниться, то неминучою стає заміна цих політичних фігур на тих, що орієнтовані на Москву. Саме це відбулося в Молдові.

l l l

УЧЕТВЕРТЕ — МЕРКЕЛЬ? Канцлер Німеччини Ангела Меркель офі–ційно заявила, що готова повести Християнсько-демократичний союз (ХДС) на вибори 2017 року та вчетверте претендувати на посаду керівника уряду. Вона також зізналася, що довго роздумувала над «нетривіальним» рішенням балотуватися знову. На чолі ХДС 62-річна Меркель перебуває з 2000 року. Її перший термін на чолі німецького уряду почався в листопаді 2005 року. Попри критику політики Меркель щодо біженців, вона все ще зберігає популярність: нині 55 відсотків німців виступають за новий термін пані канцлер.

l l l

ДЕ ПРИВІЛЬНО ТОВСТУНАМ? Шістнадцять відсотків населення у країнах Євросоюзу хворіє на ожиріння. Найбільше товстунів живе на Мальті — цю хворобу там діагностують у кожного четвертого (26%). На другому місці Латвія з показником 21,3%, на третьому — Угорщина (21,2%). До десятки країн, жителі яких не стежать за фігурою, потрапили Естонія (20,4%), Велика Британія (20,1%), Чехія (19,3%), Словенія (19,2%), Хорватія (18,7%), Фінляндія (18,3%) та Литва (17,35%). Найстрункіші люди живуть у Бельгії та Швеції (показник ожиріння — 14%), Голландії (13,3%), Італії (10,7%) та Румунії (9,4%).

За інформаціями видань «Україна молода», RISU, «Експрес», «Високий Замок», «День».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини