Вільне життя

Володя мріє ходити і розмовляти

Допомогти дворічному Володі одужати просить сім’я Ковалів з Тернополя. Родину спіткало горе — їхній син з народження тяжко хворіє. Хлопчик не сидить, не ходить, не розмовляє. Лікарі виставили дитині діагноз: двостороння туговухість ІІ-ІІІ ст., затримка статокінетичного та психомоторного розвитку, гідроцефальний синдром, синдром 1р36.

DSC_8061«Ми, батьки без упину боремося за можливість нашого сина ходити, розмовляти. Спочатку пройшли медикаментозну терапію, потім ЛФК, масажі, басейни, іпотерапію, відвідували реабілітаційні центри України, заняття для покращення інтелектуального розвитку, — розповідає мама Олена Коваль. — Торік у вересні Володя пройшов курс реабілітації у варшавському центрі інтенсивної терапії «Олінек». Завдяки цій пройденій реабілітації наша дитина почала змінюватися «на очах».

Тепер хлопчик на радість рідним може сидіти до 10 хвилин з незначною підтримкою. У Володі укріпилася спинка, поліпшилася опора на ніжки. Йому набагато краще вдається брати у руки предмети, складати пірамідку. Лікарі ствердні у тому, що хлопчик має потенціал до ходьби, комунікації. Але наразі його головний ворог — це час. Поки Володя маленький, потрібно максимально працювати з дитиною, у тому числі з допомогою професійних реабілітологів.

Зважаючи на позитивні результати від реабілітації у Польщі, у травні 2017-го заплановано ще одну поїздку до центру «Олінек». Завдаток батьки уже внесли, проте назбирати усю необхідну для реабілітації суму вони не в змозі. Тому й благають усіх небайдужих посприяти в одужанні Володі.

Гроші можна перерахувати на картку №5168 7555 0228 4686 у ПАТ «Приватбанк» на ім’я Олени Коваль. Телефон мами хлопчика: 068-225-01-74.

Фото з сімейного архіву Ковалів

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься.

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини