Вільне життя

Її поезії диктує Бог

«МОЯ ЛЮБОВЕ! ВІК ГОРИ МЕНІ. І НЕ ЗГОРЯЙ, НЕ ЗГАСНИ, І НЕ СТЛІЙ…» — ЦИМИ СЛОВАМИ ДО ЛЮБОВІ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ПОЕТЕСА, ЧЛЕН НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ПИСЬМЕННИКІВ УКРАЇНИ ІЗ БОРЩЕВА ГАННА КОСТІВ-ГУСКА. ТВОРЧА ЗУСТРІЧ ІЗ НАГОДИ ЇЇ СІМДЕСЯТИЛІТНЬОГО ЮВІЛЕЮ ВІДБУЛАСЯ В ТЕРНОПІЛЬСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ БІБЛІОТЕЦІ ДЛЯ ДІТЕЙ ОДИНАДЦЯТОГО ТРАВНЯ.

Цього дня поетка презентувала своїх два нових видання, а саме бібліографічний показчик її творчості «Доки ЛЮБИТИ, допоки і ЖИТИ» та книжку поезій «Знайде тут прихисток душа». Ганна Костів-Гуска розповіла, що в першому виданні йдеться про її творчий шлях у літературу, там міститься і перший вірш поетеси «Любисток», який отримав позитивний відгук від світлої пам’яті поета Бориса Демківа.

— «Знайде тут прихисток душа» — це книжка, яку, взявши до рук, хочеться прочитати до кінця, — каже Ганна Костів-Гуска. — Тут кожен знайде свого дитинства сад, свою росяну стежку, букет півоній на батьківському подвір’ї, місце, де знаходить прихисток душа поета.

На зустріч із поетесою запросили учнів 8-В класу Тернопільської спеціалізованої школи I—III ступенів №3. У цьому класі навчається і старший онук пані Ганни. «Я рада, що діти причащаються словом поезії та цінують її», — каже поетка.

Ганна Костів-Гуска розповіла, що ніколи й не думала, що стане поетом, і додала: «Не писати я не можу. Натхнення вривається до мене раптово і переслідує доти, поки ці рядки не ляжуть на папір. А пишу я завжди те, що диктує мені Бог. У мене різнопланова тематика. Кажуть, що найбільше вдається пейзажна та інтимна лірика. Але я також видала дві книжки духовної поезії».

Цікаво, що впродовж багатьох років поетеса працювала лікарем та й у родині її — всі медики. Але поезію дуже любила мама пані Ганни, більше того, вона знала увесь Шевченків «Кобзар» напам’ять. Як сказав на цьому заході заслужений журналіст України Петро Довгошия, Ганна Костів-Гуска все життя пропрацювала лікарем, але ніколи не забувала про літературу. «Коли читаєш її поезії, то бачиш, наскільки прискіпливо вона ставиться до слова».

На зустрічі декламували вірші поетеси учні тернопільських шкіл, зокрема і внук Ганни Михайлівни. А борщівська співачка, учасниця та переможниця численних пісенних конкурсів України Наталія Морозко виконала пісні, слова яких належать Ганні Костів-Гусці.
Тепло відгукнулися про творчість пані Ганни також поет Михайло Ониськів, викладачка ТНПУ ім. В. Гнатюка і громадська діячка Марія Крупа та журналістка Марія Довгошия.

Головний бібліограф обласної бібліотеки для дітей Марія Колопенюк зазначила, що в Ганни Костів-Гуски ще немає книжки для дітей. Хоча дитячих віршів у неї чимало, що можуть підтвердити її онуки. Тому Марія Дмитрівна звернулася до поетеси і сказала, що разом із дитячою бібліотекою вони повинні видати таку книжку. Після цього головний бібліограф звернулася до присутніх:

— Якщо ви захочете ближче познайомитися з поезією Ганни Михайлівни, приходьте до нас. У цих книжечках ви знайдете дуже щирі та душевно-теплі вірші.

Фото авторки

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини