Вільне життя

Читали?

УСІХ НА ГАЧОК. Уряд збирається розробити законопроект про введення загального декларування доходів громадян і податковий контроль витрат фізичних осіб непрямими методами. Такі ініціативи нагадують своєрідну «помсту» чиновників суспільству за те, що вони були змушені оприлюднити все нажите «непосильною працею». Нагадаємо: посадовці задекларували 30 мільярдів гривень і, майже половина з яких — готівкою, велику кількість рухомого і нерухомого майна, оціночна вартість котрого явно перевищує офіційні доходи, отримані на держслужбі.

* * *

В ЯКІЙ КРАЇНІ ЖИВЕТЕ, ПАНОВЕ? Ухвалений Верховною Радою закон про встановлення обов’язкових квот державної української мови на телеканалах (на загальнонаціональних — 75%), викликав у певних політичних сил та їхніх медіа нарікання. На них відреагував Президент Петро Порошенко: «Кілька разів публічно звертав увагу власників та меценатів каналів на неприпустимо низьку частку української мови в їхніх ефірах. У декого вона на рівні 15%! Панове, ви назву країни забули?!»

* * *

НАЙБІЛЬШЕ РЕПЕТУЄ «ІНТЕР». Дико було чути заяву керівництва контрольованого Фірташем, Льовочкіним, Бойком медіа-холдингу «Інтер Медіа Груп», в якій йдеться про те, що встановлені квоти призведуть до розколу суспільства. А також про те, що «неможливо в потрібному обсязі створити якісний контент українською мовою або в такому ж обсязі зробити якісний дубляж». Відомий політичний експерт Тарас Березовець так прокоментував цю заяву: «Нам прямим текстом кажуть, що українська мова — низькопробна, другосортна… Льовочкін і далі вважає, що це тимчасові проблеми і їх вдасться «розрулити». Не вийде!»

* * *

ЩО ПРОПОНУЄ ПЕНСІЙНА РЕФОРМА? Вона передбачає підвищення розміру мінімальних виплат на п’ять відсотків — до 1373 гривні — з першого жовтня для більш ніж дев’яти мільйонів пенсіонерів, запровадження нової формули нарахування за єдиним підходом із застосуванням показника середньої заробітної плати в розмірі 3764,40 гривні. Пенсійний вік пропонують залишити на рівні 60 років для людей, які мають 25-річний страховий стаж (запроваджений 2003 року). Ті, в кого його не вистачає, працюватимуть до 63 років, якщо менше 15 років — до 65. Необхідний період можна буде докупити (звісно, за чималу суму), але не більше п’яти років. Категорію бюджетників, які матимуть право на достроковий вихід на заслужений відпочинок, пропонують обмежити військовими.

* * *

ЦИФРИ, ЩО ВРАЖАЮТЬ. Уже 3,5 мільйона українців мають біометричні паспорти, повідомили у Державній міграційній службі. 2,5 тисячі літрів крові перелили пораненим бійцям АТО за три роки війни у Дніпропетровській лікарні імені Іллі Мечника, за підрахунками лікарів закладу. 19 мільйонів доларів заблокували на рахунках бойовиків «ДНР» та «ЛНР» українські хакери, інформує МВС. 50 адвокатів захищають екс-президента України Віктора Януковича, заявив генпрокурор Юрій Луценко.

* * *

«ПРИХВАТИЗАЦІЯ» ХРАМІВ? Поки представники УПЦ Московського патріархату виступають проти розгляду у Верховній Раді «релігійних» законопроектів, які б законодавчо врегулювали сучасні реалії у стосунках між церквами в Україні, сама ця церква намагається інколи тишком-нишком встановити свої «правила гри», забравши у релігійних громад майно та привласнивши його собі. Робиться це шляхом змін церковних статутів. Подаючи їх на перереєстрацію, у них вносять пункти, що закріплюють храми за церквою, а не за громадою. Чимало таких статутів, яких віряни і в очі не бачили, уже діють. І якщо раптом громада навіть повним складом захоче перейти в іншу юрисдикцію, вона не зможе молитися у храмі, який сама ж будувала, бо він залишиться Московському патріархату. Тим часом один із законопроектів, проти якого так виступають УПЦ (МП) та її спонсори, передбачає право на храми саме громад, а не конфесії.

* * *

ОДНА ЦЕРКВА, ДВІ ДУМКИ. Російська православна церква за кордоном (РПЦЗ) заявила, що тіло вождя Володимира Леніна треба прибрати з Красної площі. «Одним із символів примирення російського народу з Господом могло б служити звільнення Красної площі від останків головного гонителя і мучителя XX століття і руйнування поставлених йому пам’ятників», — йдеться у відповідному документі РПЦЗ. Тим часом у Московському патріархаті не поділяють такої постановки питання, оскільки «декомунізація використовується… найближчими сусідами з метою дерусифікації», а тому РПЦ «не може лити воду на цей ідеологічний млин».

* * *

ЦЕ ЦІКАВО. Храм Святого сімейства у Барселоні будується довше, ніж єгипетські піраміди. Його спорудження почалося в 1882 році й ще не закінчилося. Найстаріша країна Європи — Болгарія: вона не змінювала свою назву від 681 року нашої ери. Лише один відсоток експонатів, що належать Британському музею, експонується.

За інформаціями видань «Сільські вісті», «Високий Замок», «Україна молода», RISU, «Маловідома історія».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини