Вільне життя

ІЗ ДУМКОЮ ПРО ПАЦІЄНТІВ

НАПЕРЕДОДНІ СВЯТКУВАННЯ МІЖНАРОДНОГО ДНЯ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА, ЯКИЙ ЩОРОКУ ВІДЗНАЧАЮТЬ У ТРЕТЮ НЕДІЛЮ ЧЕРВНЯ, МИ ВІДВІДАЛИ ТЕРНОПІЛЬСЬКУ ОБЛАСНУ КОМУНАЛЬНУ КЛІНІЧНУ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНУ ЛІКАРНЮ. ДРУГОГО ЧЕРВНЯ ЦЕЙ МЕДИЧНИЙ ЗАКЛАД БРАВ УЧАСТЬ В ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ «КРАЩА МЕДИЧНА СЕСТРА ОБЛАСТІ-2017», ЩО ПРОХОДИВ НА БАЗІ ЧОРТКІВСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО МЕДИЧНОГО КОЛЕДЖУ. ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ ЗМАГАНЬ, МЕДСЕСТРА ПЕРШОГО НЕВРОЛОГІЧНОГО ВІДДІЛЕННЯ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ПСИХОНЕВРОЛОГІЧНОЇ ЛІКАРНІ ІРИНА МАЦКО ПОСІЛА ДРУГЕ МІСЦЕ.

Учасниці конкурсу мірялися теоретичними і практичними знаннями, зокрема складали тести, демонстрували практичні навички з медсестринства у внутрішній медицині, педіатрії та хірургії.

У приймальному відділенні — завідувачка Галина ПАТРИЛЯК,
медичні сестри Раїса ПІДГАНЮК, Ірина ЯНЧАК.
У відділення завітала заступник головного лікаря з медсестринства Надія ФАРІЙОН (на передньому плані).

Заступник головного лікаря з медсестринства обласної психоневрологічної лікарні Надія Фарійон стверджує, що призові місця у цьому конкурсі лікарня здобуває не вперше. Так, у 2011 році вони посіли перше місце в обласних змаганнях, а в 2012-му — перше на всеукраїнських.

— Окрім того, що ми займаємо призові місця на різних змаганнях, наша лікарня визнана найкращою в Україні серед медзакладів психоневрологічного профілю, — зазначає Надія Ярославівна. — Головний лікар з командою стараються, щоб умови для пацієнтів щодень ставали кращими. У нас проводять реконструкцію лікарняних палат. Донедавна в палаті перебувало 8—10 пацієнтів, нині переобладнуємо таким чином, щоб було не більше чотирьох осіб.

Сьогодні в Тернопільській психоневрологічній лікарні працює близько тисячі осіб, із них 126 лікарів і 329 медичних сестер. До складу медичного закладу входить 11 психіатричних та 4 неврологічних відділень, а також приймальне, інсультне, фізіотерапевтичне відділення, водолікарня, відділення інтенсивної терапії кризових станів, амбулаторно-поліклінічне, організаційно-методичне консультативне відділення, денний стаціонар неврологічного та психіатричного профілю, лабораторія, відділення функціональної діагностики та рентген відділення. Загалом клініка розрахована на 825 ліжко-місць.

Завідувачка денного неврологічного стаціонару Наталія ДЯЧЕНКО.

За словами головного лікаря психоневрологічної лікарні Володимира Шкробота, серед основних завдань медзакладу є реабілітація пацієнтів з гострим порушенням мозкового кровообігу. Адже саме реабілітація може повернути пацієнтів до нормального життя.

Торік вперше в Україні на базі цього медзакладу відкрили відділ когнітивних розладів, який устаткували сучасним обладнанням. Тут надають висококваліфіковану спеціалізовану стаціонарну психіатричну, психологопсихотерапевтичну та неврологічну допомоги пацієнтам з когнітивними розладами. Сюди належать пацієнти з порушеннями пам’яті, мови, сприйняття.

Допомогу людям з різними формами неврологічних захворювань, які не потребують цілодобового спостереження, надають у денному стаціонарі неврологічного профілю. Він розрахований на 50 ліжко-місць. У стаціонарі є палати з покращеним плануванням, де є всі потрібні умови для перебування пацієнтів, зокрема й окремий душ.

У фізіотерапевтичному відділенні старша медична сестра Оксана СОЛТИСЯК
завжди рада допомогти своїм пацієнтам.

Володимир Шкробот розповів, що з 2008 року в лікарні ефективно функціонує фізіотерапевтичне відділення. Тут надають всі види фізіотерапії, яка допомагає в лікуванні порушень нервової системи. Застосування фізичних факторів у лікуванні неврологічних захворювань покращує прогноз у пацієнтів, знижує відсоток інвалідизації працездатного населення, підвищує якість життя хворих.

— Пацієнти нашої лікарні забезпечені своєчасним наданням кваліфікованої фізіотерапевтичної допомоги, — зазначає Володимир Васильович. — Відділення обладнане електрокабінетами з низькими та високими частотами, що допомагають знімати запальний процес, больові синдроми у пацієнтів. Хворих забезпечують різними видами водних процедур: душ Шарко, циркулярний, висхідний та низхідний душі, гідрогальванічні, вихрові ванни, гідромасаж. Окрім того, у складі фізіотерапевтичного відділення є водолікарня з підводним і комп’ютерним витяжіннями, басейн.

У відділенні когнітивних розладів старша медична сестра Наталія ПАВЛЕНКО
і процедурна медсестра Ніна ТУРЧИН.

Тернопільська психоневрологічна лікарня, окрім належного надання медичних послуг усім пацієнтам, допомагає й учасникам АТО, які мають змогу не лише отримати медикаментозну допомогу, а й пройти різні методи реабілітації. Тому на базі четвертого неврологічного відділення створили Центр медико-психологічної реабілітації і лікування учасників АТО. Перед працівниками Центру стоїть завдання проведення комплексу заходів, спрямованих на відновлення або компенсацію порушених здібностей до побутової, громадської діяльності та реалізацію можливостей у всіх сферах життєдіяльності. За словами Володимира Шкробота, бійці АТО отримують стовідсоткове медикаментозне забезпечення, послуги з реабілітації, а також забезпечені покращеним чотириразовим харчуванням.

Психоневрологічний медзаклад Тернополя не тільки виконує свою основну функцію — надання належної медичної допомоги, а й дбає про культурне збагачення своїх пацієнтів. З цією метою щомісяця на базі лікарні випускають газету «Сповідь душі». У ній публікують авторські роботи пацієнтів, зокрема їхні вірші та малюнки, корисні поради для здоров’я, розповідають про найважливіші події України.

Аби підтримувати розвиток лікарні, її керівництво налагодило співпрацю з німецькими та французькими благодійними організаціями.
Напередодні Дня медичного працівника головний лікар та адміністрація Тернопільської обласної психоневрологічної лікарні вітають увесь колектив медзакладу з професійним святом та зичать і надалі плідно та віддано працювати на благо людей.

На фото (вгорі): медсестра Ірина МАЦКО під час складання тестів на конкурсі.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини