Вільне життя

Микола ІВОНЧИК: «Не уявляю себе без бігу»

Побувавши нещодавно в Тернополі, 52-річний мешканець Зозулинців Заліщицького району Микола Івончик зізнався, що не міг не завітати в гості до редакції «Вільного життя плюс». І не тільки тому, що з автором цих рядків неодноразово зустрічався під час різноманітних змагань сільських фізкультурників краю. 

Передусім пан Микола вирішив розповісти читачам про свою любов до «королеви спорту» легкої атлетики. Хоча в юнацькі роки і не було можливості нею всерйоз займатися (більше захищав честь сільської і районних команд у футбольних турнірах), любов до бігу зберіг і після полудня віку. Нехай і на малій батьківщині дехто вважає його диваком, чи не щодня не може обійтися без подоланих знайомими польовими стежинами від п’яти до восьми кілометрів. Отоді організм, який досі ще не пізнав смаку алкогольних напоїв чи запаху тютюну, готовий до нелегкої, а іноді й доволі виснажливої праці на присадибній ділянці, будь-яка справа робиться залюбки, з вогником.

А віднедавна Микола Івончик ще й регулярно бере участь у легкоатлетичних забігах, що їх регулярно організовують на… Буковині. Річ у тому, що радіо з Чернівців, які розташовані за 35 кілометрів, у Зозулинцях куди доступніше, аніж тернопільське. Тож відгукнувшись на запрошення організаторів, ще позаторік вирішив узяти участь у «Буковинській милі». Ті, щоправда, спочатку поцікавилися, атлетів якої школи чи вишу він привіз.

Зате ні про що вже не запитували після фінішу, коли виборов третє місце. А торік, коли під час ветеранських змагань за Кубок Чернівців став віце-чемпіоном у бігу на два кілометри, зустрічали вже як доброго знайомого. Відомий бігун Іван Гешко, який нині очолює обласну фізкультурно-спортивну організацію, навіть на згадку залишив автограф. Та запросив на цьогорічний травневий «Біг миру». Нелегке випробування дистанцією десять кілометрів, проведене 14 травня, додало ще більше авторитету поважного віку самородку із Зозулинців. Фінішувавши через 39 хвилин 7 секунд, Микола Івончик став другим, лише трьома хвилинами поступившись майже на три десятки років молодшому переможцеві.

А як же аналогічні традиційні пробіги на Тернопільщині? Взяти в них участь Микола Івончик теж готовий. От тільки не запрошують, а сам не має змоги про них дізнатися. Спільно домовилися, що автор цих рядків разом з головою Заліщицького районного «Колоса» та осередку Національного олімпійського комітету України Ігорем Мамалигою неодмінно про них інформуватимуть. І пан Микола пообіцяв, що приїде на цьогорічну «Тернопільську озеряну», яка традиційно проводиться в другу суботу вересня на День фізичної культури та спорту. Підготовку до неї пообіцяв розпочати вже з наступного дня.

На фото: Микола ІВОНЧИК під час змагань у Чернівцях.

Фото з архіву бігуна

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини