Вільне життя

Читали?

«СКИНУТИ МОСКОВСЬКЕ ЯРМО». Волинська єпархія УПЦ Київського патріархату оприлюднила звернення, в якому закликає Волинську єпархію УПЦ Московського патріархату «відкинути всі непорозуміння, скинути московське ярмо зі своїх плечей та російську облудну пропаганду зі своїх вух, мужньо прийняти відповідальне історичне рішення до остаточного відходу від РПЦ задля якнайшвидшого об’єднання українського православ’я в єдину помісну церкву». «Саме час, коли наші воїни, волонтери, можновладці, весь наш народ здобувають незалежність своєї держави, виборюють її кров’ю, станьмо, браття, і ми разом пліч-о-пліч в боротьбі за незалежність і єдність нашого Православ’я. Визвольна війна не тільки для Української держави, але і для Української церкви, тому не маємо права програти», — йдеться далі у зверненні.

* * *

УСІ ДОРОГИ ВЕДУТЬ ДО КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ. Члени православної церкви Святого Миколая у місті Філадельфії штату Пенсильванія (США) звернулися до Патріарха УПЦ Київського патріархату Філарета з проханням прийняти їх в юрисдикцію УПЦ КП. Парафія попросила Патріарха надати храму антимінс як повноправному члену Української православної церкви Київського патріархату.

* * *

ВОРОГ НЕ СПИТЬ. За повідомленням телеканалів, в Одесі спалили майбутній штаб Військово-Морських сил України. Тож виникають питання: коли наші керівні олігархи припинять торгувати Україною, а почнуть її захищати? Коли нарешті почнуть давити п’яту колону, а не вступати з нею в договорняки? А поки п’ята колона РФ давить нас у нашій же хаті. «По телеканалах пройшла інформація, що СБУ закликала громадськість оголосити 5-й колоні бойкот в українських ЗМІ. Сюрреалізм. СБУ має не до бойкотів закликати, а душити антиукраїнську сволоту, затримувати, заарештовувати, порушувати кримінальні справи», — зазначає газета «День».

* * *

КОЖЕН ЧЕТВЕРТИЙ дорослий українець курить. За рік середньостатистичний український курець витрачає на сигарети… 7300 гривень. Лікування наслідків від тютюнокуріння обходиться вже у десятки тисяч, адже воно призводить до серцево-судинних захворювань (зокрема ішемічної хвороби та артеріальної гіпертензії), хвороб органів дихання, раку легень (90—95% хворих із цим діагнозом — курці). Найприкріше, що в нас курить багато молоді і жінок. З такою ж проблемою зіткнулися Польща і Чехія.

* * *

А ЯК У НИХ? За даними ВООЗ, у світі налічується понад 1,1 мільярда курців. 80% з них живуть у країнах з низьким і середнім рівнем доходів. Найбільше любителів пустити гроші з димом живе в Китаї (понад 303 млн осіб), Індії (більше 105 млн) та Індонезії (майже 68 млн). Серед європейських країн лідер тютюнозалежних — Німеччина, де курять більш як 19 мільйонів німців. На Заході курять переважно ті люди, які важко працюють фізично, мало заробляють, а також представники маргінальних груп. Якщо людина здобула вищу освіту, має хорошу зарплату, то вона піклується про своє здоров’я, а не заганяє себе в могилу. У США не зустрінеш із цигаркою лікаря, а в нас рідкість, щоб лікар не курив.

* * *

«МИРОЛЮБНА» РОСІЯ. Відомий російський генерал Куропаткін у своєму меморандумі царю в 1900 році писав, що «за попередні 200 років Росія була в стані війни 128 років і мала 72 роки миру. Із 128 років війни лише 5 років припало на оборонні війни, а 123 — на завойовницькі». Російський письменник Іван Ільїн у книжці «Про Росію» пише, що «російський історик професор Сергій Соловйов нарахував із 1240 по 1462 рік (за 222 роки) двісті воєн, які вела Росія. З XIV століття по ХХ (за 525 років) генерал царської армії Микола Сухотін нарахував 329 воєн. Росія провоювала дві третини свого життя». В загальному підсумку Московське царство, Російська імперія, Радянський Союз і нинішня Російська Федерація, за підрахунками істориків, провела понад 300 загарбницьких воєн, колонізувавши сотні народів і анексувавши їхні території. В результаті загарбницьких воєн за 350 років Російська імперія збільшила свою територію в понад сім разів (!). За свою історію Росія веде нині проти України вже 24-ту загарбницьку війну!

* * *

ТУРЕЧЧИНА СТАЄ одним з найпопулярніших напрямків для літнього відпочинку українців. Торік цю країну відвідало один мільйон 250 тисяч наших туристів — на 50% більше, ніж у 2015-му. За різними даними, в Туреччині постійно або тимчасово проживає від 25000 до 35000 українців. За минулий рік українська діаспора Туреччини збільшилася на понад чотири тисячі осіб. Дозвіл на роботу отримало близько 2,5 тисячі наших співвітчизників, а громадянство Туреччини, за даними нашого посольства у цій країні, одержало 25 тисяч українців.

За інформаціями видань RISU, «День», «Україна молода», «Високий Замок», «Сільські вісті».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини