Вільне життя

Читали?

НА ПАРАДІ НЕЗАЛЕЖНОСТІ цьогоріч буде чимало новинок. Зокрема, уперше в ньому візьмуть участь вояки близько десяти країн НАТО та Грузії. Уперше на параді пронесуть бойові прапори Третьої Залізної стрілецької дивізії Армії УНР — одного з найвідоміших бойових підрозділів часів Української Революції 1917—1921 років, та Першого українського полку імені Богдана Хмельницького, сформованого у Києві в травні 1917-го. Уперше на параді зіграють Марш українського війська — видозмінений Олегом Скрипкою гімн ОУН «Зродились ми великої години…» Прозвучить і марш, створений Миколою Лисенком, який використовувала армія УНР. Військовим підрозділам до Дня Незалежності офіційно будуть присвоєні імена історичних постатей. Так, 72 окрема механізована бригада отримає ім’я військового формування Армії УНР — Чорних запорожців, 24 окрема механізована бригада матиме ім’я Короля Данила. Іншим підрозділам будуть присвоєні імена полковника УНР та засновника ОУН Євгена Коновальця та Гетьмана Івана Виговського, під проводом якого козаки розбили московське військо під Конотопом у 1659 році.

* * *

ПРИСЯГА СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ. «Я, Український Січовий Стрілець, присягаю українським князям, гетьманам, Запорізькій Січі, могилам і всій Україні, що вірно служитиму Рідному Краєві, боронитиму його перед ворогом, воюватиму за честь української зброї до останньої краплі крови. Так мені, Господи Боже й Архангеле Михаїле, допоможіть. Амінь». Легіон Українських січових стрільців було створено 6 серпня 1914 року. Навіть пацифіст В. Винниченко про них сказав: «Таке військо трапляється раз на сотні літ!»

* * *

ЦЬОГОРІЧ 405 ОСІБ СТАЛИ УКРАЇНЦЯМИ. 87376 осіб відмовилися від українського громадянства за останніх 12 років. Найбільше — 2009-го — 9454 особи. Найменше позаторік — 5760. Про це заявили у Міністерстві закордонних справ. Як зазначають у відомстві, найбільше клопотань про відмову від громадянства надходить із Німеччини, Росії, Австрії, Нідерландів, Казахстану, Литви і Латвії. Від українських паспортів найчастіше відмовляються люди, які давно живуть за кордоном і мають шанси отримати громадянство інших країн. Із 2012 року 5609 осіб прийняли українське громадянство. У січні-червні українцями стали 405 іноземців.

* * *

«ЦЯ БАБУСЯ — ЯКЕСЬ ДИВО». Жителька селища Ничипорівка Яготинського району на Київщині Анастасія Степанівна Шийка у свої 94 роки є військовим волонтером і залучила до цієї справи все село. Коли почалася війна і бабуся дізналася про волонтерів, відчула, що й сама може допомагати бійцям. Навіть якщо пенсія крихітна, а з цінного в хаті — тільки ікони, вишиванка та фотографії дітей (вони живуть у місті). Почала ходити по сусідах і просити, щоб передали щось в АТО. Хто одежею ділився, хто консервацією чи городиною. А якщо не мав нічого, просила хоч 20 гривень на бензин. Згодом люди звикли ділитись — і самі носять до старенької гостинці для воїнів. А вона вже все те передає іншим волонтерам, щоб відвезли на фронт. «Ця бабуся — якесь диво! В такому віці і ще допомагає іншим, і сусідів організувала, і на город її подивіться — ані бур’янинки. І все сама», — розповідає волонтер, депутат Київської обласної ради Армен Шахарьянц. Старенька дуже хоче дожити до нашої перемоги, але вже склала заповіт: якщо помре, то просить, щоб до церкви її труну несли волонтери…

* * *

НАШІ НАЙБІЛЬШІ ВОРОГИ. «Є три вороги, які найбільше заважають нашій країні, — заявив під час літургії єпископ РКЦ Станіслав Широкорадюк. — Перший з них — зовнішня агресія Російської Федерації. Саме вона на чолі з фараоном постійно хочуть повернути нас в рабство. Другий ворог — внутрішній. Наші олігархи ніяк не можуть нажертися! Як їм не соромно наживатися на горі людей? Третій ворог — деморалізація молоді. Сьогодні по всьому світу, а тепер, на жаль, і в Україні процвітає ідеологія гендеру. Тепер, виявляється, можна самому обирати собі стать, бути чоловіком чи жінкою! Це трагедія! Треба вберегти своїх дітей від такого жаху!» Водночас владика зазначив, що Бог чує наші молитви, а «українці — прекрасна нація, якщо люди вміють так молитися».

* * *

ЗА ЩО БОРОЛИСЬ… «У Росії найближчим часом почнеться кінець світу. І справа навіть не в економіці, яка 2018 року неминуче трісне. Бо платежі по кредитах перевищать усі надходження і залишки заощаджень, а доступ до нових запозичень закритий. А насамперед через небачений «наїзд» на всю путінську бригаду і їхню власність за кордоном. У новому законі американці зобов’язали свою фінансову розвідку протягом шести місяців надати владі всю інформацію про рахунки й активи оточення Путіна на Заході. Далі буде конфіскація нажитого злочинним шляхом». Такої думки політичний оглядач Карл Волох.

За інформаціями видань «Українське слово», «Газета по-українськи», RISU, «Літературна Україна», «Високий Замок».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.
м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини