Вільне життя

ЛИСИ В СЕЛІ?

Днями в редакцію завітав староста села Сороцького Теребовлянського району Михайло Дзеса. Він розповів, що вже два-три роки як на територію села занадилися лиси, а тепер і нори поробили. Людей ці мешканці лісу не бояться і почуваються повноправними господарями. А от селяни таких сусідів побоюються, адже знають, що ті переносять чимало болячок, роблять шкоду, зокрема, крадуть свійську птицю.

— Небезпека від диких тварин у селі значна, — наголошує лікар-епідеміолог державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр» Володимир Паничев. Вона пов’язана з тим, що лиси, як і всі дикі тварини, хворіють і переносять багато захворювань, серед яких — сказ, різноманітні гельмінтні інвазії. Вони ж є прокормлювачами паразитів, зокрема кліщів, які переносять низку небезпечних хвороб, у тому числі бореліози, лептоспіроз. Відповідно збільшення популяції таких тварин у безпосередній близькості до людського житла в рази збільшує небезпеку зараження багатьма хворобами та сприяє їхньому розповсюдженню.

Що ж робити? За порадою я звернулася до обласного управління лісового мисливського господарства. Головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів Микола Слюсаревський пояснює, що сезон полювання на хутрових звірів розпочнеться із п’ятого листопада. Враховуючи складність ситуації, що склалася в Сороцькому, треба написати колективне звернення від жителів села на адресу обласного управління лісового та мисливського господарства. Розглянувши справу, може бути дано дозвіл на відстрілювання лисиці на території мисливських угідь не в сезон. До речі, такі прецеденти були. Приміром, цієї весни до управління звернулися мешканці Урмані на Бережанщині зі схожою проблемою, єгерська служба отримала дозвіл на відстріл і провела його.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини