Вільне життя

У пошуках альтернативи дитсадкам

Попри те, що держава гарантує (серед усього іншого) безкоштовну освіту, нині зростає кількість батьків, які воліють віддавати дітей у приватні освітні заклади. Зокрема, дошкільні.

Центрів дошкільного розвитку (своєрідна альтернатива дитсадкам) у Тернополі налічується близько десятка. Тут дитина разом із батьками може опановувати кілька курсів на вибір: від образотворчого мистецтва до технічного конструювання. Такі заклади мають в «арсеналі» багато послуг: від догляду за дитиною погодинно до проведення загальних і персональних занять. Основне для батьків — визначитися, що підійде їхньому малюкові і на яку суму для цього доведеться розкошелитися. За бажанням можна навіть укласти договір, де прописують правила поведінки вчителів, няньок, опікунів із дитиною, особливості раціону тощо.

Співзасновниця одного з тернопільських центрів дошкільного розвитку Христина Диган розповідає, що заняття в їхньому закладі в однаковій кількості відвідують і дівчатка, і хлопчики. «Це надзвичайно гарний показник, адже діти змалечку перебувають у повноцінному соціумі з людьми різної статі й інтересів, — зауважує пані Христина. — Ми пропонуємо заняття для дітей різних вікових категорій, для найменших, наприклад, такі уроки відбуваються за системою «разом із мамою» і спрямовані на взаємодію з навколишнім середовищем, розвиток сенсорики, моторики і творчих здібностей малюка. Для старших, віком від 3 років, передбачено комплексні курси. Це поєднання англійської мови, образотворчого мистецтва й елементів музики. Також можна пройти курс підготовки до школи».

Чи не всі центри працюють за схожою системою, каже моя співрозмовниця. Різниця лише в напрямах основних курсів: образотворче мистецтво, вивчення мов, спорт чи станція юних техніків.

— Діти, котрі приходять до школи із клубів і центрів дошкільної підготовки, показують кращі результати в розумовій активності, а також у комунікації з іншими, — зауважує вчитель Тернопільської спеціалізованої школи №7 Віта Кузь. — Вони більш пристосовані до переходу із садка до школи, не бояться проявляти себе з перших днів самостійного перебування в навчальному закладі.

Валентина КУЗЬ,
студентка ІІІ курсу факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини