Вільне життя

Традиції не зраджують

Уже в 23-й раз по-вересневому сонячний Тернопіль став ареною традиційних Всеукраїнських велосипедних перегонів пам’яті майстра спорту Володимира Філіпенка і відкритого чемпіонату України на шосе серед юнаків і дівчат. Аж 180 атлетів із 27-ми команд представляли практично всі регіони нашої держави. 

Проведені в стартові два дні на Чернівецькому шосе групова та індивідуальна гонки, звісно, не могли зібрати чималої кількості вболівальників. Зате завершальний критеріум центральними вулицями Тернополя, як завжди, зібрав чималу кількість його мешканців і гостей. Причому з кожним із чотирьох заїздів, від молодших дівчат до старших юнаків, глядацька аудиторія вболівала все з більшим азартом. Воно і не дивно. Переможець групової та індивідуальної гонок Андрій Пономар із Чернігівщини не приховував намірів домогтися велосипедного хет-трику. Однак головні конкуренти і не подумали здаватися на милість лідера. Особливо на стартових із 24-х кіл вулицями Замковою, Листопадовою і Грушевського.

Та, зрештою, все стало на свої місця. Знову найкращий — Андрій Пономар, за ним — Максим Білий з Миколаївської і Олександр Сметанюк з Вінницької областей. Успіх призерів, до речі, теж не випадковий. Адже Максим завоював ще й «срібло» індивідуальної гонки на час, а Олександр після мандрівки до Тернополя поповнив особисту скарбничку нагород двома бронзовими медалями і срібною за успіх у груповій гонці.

У конкурентоздатних атлеток обіцяють невдовзі вирости і ті зі старших дівчат, кому підкорилася верхня сходинка п’єдесталу пошани. Першою на неї після групової гонки зійшла Соломія Лукачук із Львівщини. А далі ініціативу перехопила киянка Тетяна Ященко з Олімпійського коледжу імені І. Піддубного. Після завершення змагань Тетяні хіба залишилося шкодувати про те, що в груповій гонці довелося задовольнитися «бронзою». А по дві медалі (срібній і бронзовій) зуміли ще завоювати Сніжана Фарщук і Софія Шевченко з Київської області.

На старших, без сумніву, прагнуть рівнятися і молодші. Стати дворазовою чемпіонкою, щоправда, пощастило тільки Дарині Нагуляк із Хмельниччини. Зате три медалі, в тому числі і золоту, виборов Віталій Кость з Миколаївщини, по дві — Рустам Черепанов і Діана Малінова з Київської області, Віталій Бурштин із Дрогобича, Наталія Свистунова і Анастасія Плоцідим із Хмельниччини.

Не можна, звісно, не згадати і про те, що завдяки Тернопільському міському центру фізичного здоров’я населення і Тернопільському осередку Федерації велосипедного спорту України вже другий рік поспіль участь у перегонах узяли і юні велосипедисти віком від двох до десяти років. Їхні «Круті віражі» від лінії старту критеріуму до пішохідного переходу навпроти входу до готелю «Тернопіль» викликали не менше захоплення в глядачів, ніж перегони старших.

А на завершення, як і зазвичай, урочиста церемонія нагородження. Завдяки спонсорам, серед яких і чимало побратимів та учнів Володимира Філіпенка, лауреати отримали не тільки медалі і грамоти, а й дубові вінки і цінні призи.

На фото: старт гонки-критеріуму старших юнаків — попереду триразовий чемпіон Андрій ПОНОМАР із Чернігівської області; а ось і майбутні чемпіони, яким нині від двох до десяти років.

Фото автора

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини