Вільне життя

170 плюс один бігун узяли участь у цьогорічній «Тернопільській озеряні»

Навіть згадана першою кругла цифра любителів «королеви спорту», які вийшли на старт 21-й відкритої літньої першості міста з оздоровчого бігу, вже стала рекордною за історію одних з найпопулярніших у краї змагань. Та організатори не могли відмовити в бажанні випробувати себе і 171-му прихильникові здорового способу життя, якому неблизька дорога з Білорусі завадила разом з усіма розпочати дистанцію. 

Але одним тільки цим досягненням учасники традиційного пробігу навколо Тернопільського ставу завдовжки 9 кілометрів 250 метрів і не подумали обмежитися. Коли з місця старту і фінішу на причалі стало видно лідируючу трійку, яка порівнялася з Надставною церквою, не лише судді, глянувши на хронометри, відчули: встановлений п’ять років тому нашим відомим бігуном з Бучача Іваном Стребковим рекорд (29 хвилин 3 секунди) навряд чи втримається. На рік молодший за нього 25-літній уродженець Львівщини Юрій Вихопень, який нині захищає честь Київщини, у гострій конкуренції з тридцятилітнім Русланом Савчуком з Івано-Франківська фінішував через 27 хвилин 53 секунди. Завершивши біг на шість секунд пізніше, оновив, звісно, попереднє досягнення і Савчук. А також на два роки старший земляк останнього Володимир Юрчук — 28 хвилин 17 секунд.

У суперечці жінок інтриги було не менше. Передусім через участь у пробігу учасниці торішніх літніх Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро, переможниці трьох престижних міжнародних марафонів, останній з яких так само торік відбувся в Лос-Анджелесі, нашої землячки з Бережан Наталії Легонькової. За доволі непоганої погоди, якою зазвичай радує друга субота вересня, досвідчена 34-літня бігунка, яка нині мешкає і тренується в Полонному на Хмельниччині, а захищає честь Донецької області, без особливих, здалося, зусиль теж більш ніж на хвилину перевершила попереднє досягнення Наталії Олійник — 31 хвилина 3,5 секунди.

Не мали, звичайно ж, до себе претензій і дві інші призерки — 21-річна Валерія Зіненко з Полтавщини та ще один ветеран тернопільської «королеви», 33-річна Ірина Масник з Козівського району. І час показали вельми навіть непоганий, і вперше стали володарями доволі солідних призових, установлених для лауреатів завдяки меценатам, серед яких і брат Наталії Легонькової Дмитро, який нині мешкає в Сполучених Штатах Америки. Адже призери обох забігів дорослих премійовані сумами, еквівалентними від 150 до 50 доларів. За оновлення ж рекорду траси переможці додатково отримали ще по 50 доларів.

Не залишилися без нагород і всі інші, хто впорався з нелегким випробуванням. На згадку про участь у «Тернопільській озеряні» отримали призи, а лауреати аж дванадцятьох вікових груп ще і медалі з грамотами від організаторів — управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту міської ради, міського та обласного центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», обласних федерації легкої атлетики і відділення Національного олімпійського комітету України.

Місцеві прихильники олімпійського руху, до речі, саме під час «Тернопільської озеряни» традиційно проводять заходи, приурочені до Олімпійського тижня під егідою НОКу України. А для наймолодших учасників пробігу провели ще й Олімпійський урок.

На фото: старт «Тернопільської озеряни-2017»; переможці і нові рекордсмени пробігу Наталія ЛЕГОНЬКОВА і Юрій ВИХОПЕНЬ; деякі інші миттєвості спортивного свята.

Фото Василя БУРМИ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини