Вільне життя

Галина ОЛЕНИН: «Будьте уважні, в звітності — нововведення»

Під час останньої традиційної гарячої лінії Тернопільської ОДПІ на запитання всіх охочих відповідала головний державний інспектор відділу організації роботи ЦОП та надання адміністративних послуг Галина ОЛЕНИН. 

— Чи правда, що за 2017 рік неприбуткові організації подаватимуть ще і фінансову звітність?

— Правда. Із 20 червня набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 28 квітня 2017 року за номером 469 «Про затвердження змін до форми звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації». Порівняно з попередньою формою нова передбачає лише два звітні (податкові) періоди — рік та місяць. Тож, починаючи з 2017 року, неприбуткові підприємства, установи й організації разом із звітом про використання доходів зобов’язані подавати і річну фінансову звітність, яка є додатком та невіддільною частиною звіту.

— Я підприємець. Дозвольте поцікавитися, які форми звітності змінили в цьому році?

— Якщо маєте чим, записуйте. А ні — запам’ятовуйте. Податкові декларації з податку на прибуток підприємств, екологічного податку, з рентної плати. Далі — декларацію платника єдиного податку і звіт про використання доходів неприбуткової організації.

— А звітність за формою №1 ДФ не змінили? 

— Ні, форма податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку змін не зазнала.

— За якою формою платники єдиного податку звітують за третій квартал?

— Ви, мабуть, платник третьої групи. Адже саме вони звітують щоквартально. Відповідно до норм Податкового кодексу оновлені форми декларацій платники єдиного податку третьої групи використовують для складання звітності за дев’ять місяців 2017 року. А платниками першої і другої груп — для складання звітності за 2017 рік. Тобто з першого січня 2018 року.

— А яку декларацію подавати «єдиннику», якщо він хоче виправити попередній звітний період?

— Для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди, з першого жовтня цього року уточнювальну декларацію потрібно подавати вже за новою формою.

— Підприємець на загальній системі оподаткування, звітую один раз на рік. Але в жовтні маю подати до банку довідку про доходи за три квартали 2017 року. Як бути? Чи прийме податкова квартальну декларацію, чи, точніше, декларацію за дев’ять місяців?

— У разі необхідності отримання довідки про доходи, одержані від здійснення підприємницької діяльності, за інший, аніж календарний рік, період фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування має право подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за інший, аніж річний податковий звітний період. Щоправда, квартальна податкова декларація не звільняє від обов’язку подання податкової декларації за результатами календарного року. Також вона не є підставою для нарахування та/або сплати податкового зобов’язання. А довідку про доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, податкова інспекція видасть не пізніше п’ятнадцяти днів із дня отримання заяви.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини