Вільне життя

Старість — не привід сумувати

У європейських країнах, а також у США і Канаді це звична практика, коли літні люди відвідують клуби за інтересами, спеціально організовані для них розважальні заходи, коли їм створюють умови для спілкування, відпочинку у колі друзів. У нас же це швидше щасливі винятки, ніж практика.

Ось і в Тернополі вирішили відтягнути літніх людей від телевізорів, вивести їх зі своїх квартир і дати можливість поспілкуватись між собою, розважити їх піснею, дати можливість переглянути цікавий фільм. Звісно, безкоштовно. Від початку жовтня в місті почала діяти відповідна соціальна програма. Уже перші заходи засвідчують: літні тернополяни з радістю сприйняли таку ініціативу міськради, охоче збираються двічі на тиждень у Центрі дозвілля імені О. Довженка, самі пропонують, кого б вони хотіли послухати, який фільм подивитися наступного разу.

Актор нашого драмтеатру Михайло Безпалько, який був гостем однієї з таких зустрічей, захопливо розповідав мені, якою теплою вона була, скільки світлих емоцій подарувала і йому, і його слухачам. Вони ніби не по одному десятку літ скинули з пліч: разом співали, в тому числі й пісні своєї молодості, жартували, ділилися цікавими історіями. Потім переглянули фільм «За двома зайцями», а відтак продовжили спілкування за чаєм.

Минулої неділі до літніх тернополян завітав відомий наш бард Василь Дунець. Цілу годину він виспівував їм свою щедру душу, виконуючи як патріотичні пісні, так і родинні. Зал йому підспівував, щиро аплодував, а пісню «Ми — українці» слухав стоячи. Потім усі разом переглянули фільм «Гетьман». Це стрічка останніх років режисера Ямбурського, що показує Богдана Хмельницького в незвичному ракурсі — через його спопеляючу любов до польки Гелени. Творці фільму стверджують, що саме це велике і трагічне кохання зробило із Хмельницького великого гетьмана. Того дня пенсіонери ще мали змогу переглянути виставку чудотворних ікон Тернопілля.

Як розповідав заступник міського голови Леонід Бицюра, який започаткував цю соціальну програму, попереду в її учасників ще багато цікавих зустрічей. Окрім уже випробуваних форм роботи, є намір і організувати для літніх людей танцювальний клуб, і представити їхні захоплення, і проводити спільні святкування. А головне — дати їм можливість спілкуватися між собою, відчути, що й на пенсії можна жити цікаво та повноцінно.

Галина САДОВСЬКА.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини