Вільне життя

У ШТОРМІ ДВОХ ТИСЯЧ ПОПРАВОК

ТЕМА ПЕНСІЙНОЇ РЕФОРМИ ЗАЧЕПИЛА НАШИХ ЧИТАЧІВ ЗА ЖИВЕ. ЧИМАЛО ЛИСТІВ І ДЗВІНКІВ ОТРИМАЛА РЕДАКЦІЯ З ПРИВОДУ НОВОВВЕДЕНЬ, ЩО ПЛАНУЮТЬСЯ. НАШ ПОСТІЙНИЙ ЧИТАЧ МАР’ЯН ДМИТРОВИЧ З ТЕРНОПОЛЯ, ДО ПРИКЛАДУ, ЗАУВАЖИВ, ЩО ТАКІ ЗМІНИ ДАВНО НА ЧАСІ, АЛЕ СУМНІВАЄТЬСЯ, ЩО ВИПЛАТЯТЬ СТІЛЬКИ, СКІЛЬКИ ОБІЦЯЮТЬ. ТЕТЯНА ВАСИЛІВНА З ГУСЯТИНСЬКОГО РАЙОНУ, В ЯКОЇ 46 РОКІВ СТАЖУ Й 1400 ГРН ПЕНСІЇ, КАЖЕ, ЩО РАДА БУЛА Б І НАДБАВЦІ У 500 ГРИВЕНЬ, А ОБІЦЯЮТЬ ТИСЯЧУ. «ЧИ СПРАВДІ ДАДУТЬ?» — ПИТАЄ.

Народ давно недовіряє словам високопосадовців, бо в країні тільки останні роки гібридна війна, а десятиліття правила гібридна влада — ніби щось хотіла зробити на словах, але на ділі лише вивертала людські кишені. Законопроект, поданий до Верховної Ради, на перший погляд, був непоганим: більше визначеного часу працював і сплачував до Пенсійного фонду — отримуватимеш більшу пенсію. Це основний посил реформування. Щоправда, диявол завжди ховається у дрібницях, тож побачимо, які це дрібниці. Та й депутатські поправки можуть змінити цей закон до невпізнанння, а їх — у межах двох тисяч, бо опозиційні фракції парламенту з трибуни прагнуть розповісти народові, наскільки вони його люблять. Тож чи на виході буде те, що обіцяють — питання. Утім, думається, основа реформи мала б залишитися. А вона ось у чому.

Міністр соцполітики Андрій Рева сказав, що мінімальна гарантована пенсія в разі схвалення пенсійної реформи становитиме не 1373 гривні, як планувалося раніше, а 1452. Детально роз’яснила плани щодо пенсій народний депутат, голова комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денисова під час зустрічі з ветеранськими організаціями. За її словами, в разі схвалення народними депутатами пенсійної реформи з першого жовтня для призначення та перерахунку пенсій буде застосовуватися прожитковий мінімум на перше грудня 2017 року. За пропозиціями депутатських фракцій цей показник збільшено на 79 гривень, що відповідає його фактичному розміру з урахуванням інфляції. Тобто з першого жовтня величина прожиткового мінімуму для тих пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, становитиме 1452 гривні, а не 1312, як тепер.

Також, як вона зазначила, згідно з реформою надаються гарантії для інвалідів з дитинства, дітей-інвалідів, пенсіонерів, які не мають повного стажу, та осіб, які не мають права на пенсію і отримують тепер 949 гривень. Кількість таких громадян на сьогодні — майже мільйон осіб. Розмір пенсії для них зросте на 45 відсотків і становитиме 1373 гривні.

Із першого жовтня для 5,62 млн пенсіонерів виплати в середньому збільшаться на 692 гривні. Це відбудеться внаслідок осучаснення, або перерахунку пенсії з урахуванням показника середньої заробітної плати за три останні роки. Для 600 тис. пенсіонерів, які працюють, скасовується 15-відсоткове обмеження виплати пенсій. Для 104 тис. жінок, які достроково вийшли на пенсію, скасовується зменшення розміру пенсій. Тобто, якщо жінка вийшла не в 57 років, як їй належало за «законом Тігіпка», а достроково — у 56 років, то їй вирахували з пенсії за кожен недопрацьований місяць по 0,5 відсотка, а за недопрацьований рік — шість відсотків від пенсії. Теперішній законопроект це положення відміняє, і пенсіонеркам не відраховуватимуть ці відсотки від раніше нарахованої пенсії.

У законопроекті прописано, що з 2019 року індексація пенсій відбуватиметься автоматично. Не потрібно буде ухвалювати окремі рішення уряду чи Верховної Ради України: на 50% від росту споживчих цін і на 50% від зростання середньої заробітної плати за один календарний рік. А з 2021 року — за три попередні календарні роки.

Ці основні положення мали б залишитися в ухваленому законі без особливих змін. Які з винесених на обговорення двох тисяч поправок ухвалять, стане відомо вже днями й ми обов’язково про них розповімо.

Наприкінці вересня цікавий документ затвердив уряд — постанову щодо виплати аліментів. Документ стосується призначення і виплати державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме. Зміни відбулися в частині визначення розміру допомоги в разі встановлення судом аліментів у твердій грошовій сумі. Також передбачено, що в разі подання заяви для призначення допомоги при народженні дитини в електронній формі з використанням цифрового підпису органи соціального захисту населення призначатимуть таку допомогу не пізніше наступного робочого дня після отримання ними заяви.

Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини