Вільне життя

А що робити з фірмовим одягом?

Бухгалтер фірми з реалізації пального поцікавилася, чи потрібно включати до зарплати працівника вартість фірмового одягу, який один із заправників отримав напередодні звільнення і не повернув організації? Відповідь дала начальник управління обслуговування платників Тернопільської ОДПІ Лілія Волянюк. 

Відповідно до статті 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, вартість спеціального (фірмового) одягу та взуття, що надаються роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах. Порядок забезпечення, перелік та граничні строки використання такого одягу, взуття та інших засобів індивідуального захисту встановлюються Кабінетом міністрів України або спеціальними галузевими нормами.

Якщо працівник припинає трудові відносини з працедавцем та не повертає йому спеціальний одяг, взуття чи інші засоби індивідуального захисту, граничний строк використання яких ще не настав, то вартість такого майна включається до складу місячного оподатковуваного доходу працівника. Подібне передбачено в статті 164 Податкового кодексу.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини