Вільне життя

Коли звітність не подається

У Тернопільській ОДПІ набувають популярності тематичні тренінги. На одному з них запитали, чи необхідно спадкоємцям подавати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування, звітності та сплати єдиного податку в разі смерті «єдинника». 

У разі смерті фізичної особи — підприємця або оголошення його судом померлим виконання грошових зобов’язань чи погашення податкового боргу здійснюється його спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці в спадщині на дату її відкриття.

Оскільки повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця в разі смерті, а також відомості відповідної реєстраційної картки є підставою для зняття його з обліку в органах Державної фіскальної служби, то заява про відмову від спрощеної системи оподаткування спадкоємцями не подається.

У такому випадку норми Податкового кодексу України не передбачають подання звітності за останній звітний період, на який припадає дата смерті.

Докладніше — в Центрі обслуговування платників, телефони для довідок: 43-46-46, 43-46-10.

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини