Вільне життя

Про наболіле

Ще один тренінг, проведений спеціалістами Тернопільської ОДПІ, був присвячений квартальній звітності. Під час нього всім бажаючим роз’яснили, як платникам єдиного податку заповнювати податкову декларацію у випадку самостійно виправлення допущених раніше помилок. 

Фізичною особою-підприємцем може подаватися як звітна (звітна нова) декларація, так і уточнююча. Відмітки про це робляться в полі 01. У разі подання звітної (звітної нової) декларації в полі 02 зазначається звітний (податковий) період, за який вона подається. Якщо в складі звітної (звітної нової) уточнюються показники минулих звітних періодів, то в полі 03 зазначається звітний (податковий) період, який уточнюється. Однак у звітній або звітній новій декларації платник може уточнити показники декларації за один податковий (звітний) період, що минув.

Коли ж подається уточнююча декларація, в полях 02 та 03 податковий (звітний) період та податковий (звітний) період, який уточнюється, заповнюються однаковими значеннями. Причому вони відповідають звітному (податковому) періоду, що уточнюється.

Натомість, якщо виправлення помилок за минулі звітні періоди здійснюється в звітній (звітній новій) декларації, то, в залежності від обраної групи, платник єдиного податку правильні значення показників господарської діяльності за звітний (податковий) період, за який подається декларація, зазначає у відповідних — із ІІ по ІV розділах — декларації та визначає виправлені податкові зобов’язання з єдиного податку за звітний (податковий) період у розділі V декларації (рядки 08 – 14).

Якщо виправлення проводиться в уточнюючій декларації, то, в залежності від обраної групи, платник єдиного податку зазначає правильні показники господарської діяльності за звітний (податковий) період, що уточнюється, у відповідних розділах (з ІІ по ІV) та визначає:

— податкове зобов’язання за звітний (податковий) період, що уточнюється в розділі V декларації (рядки 08 – 14);

— суму збільшення (зменшення) податкового зобов’язання з єдиного податку в зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, суму пені та штрафу (в розмірі 3 відсотків від суми збільшення) у розділі VІ декларації (рядки 15 – 20).

Фото відділу організації роботи Тернопільської ОДПІ

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини