Вільне життя

Феєричний виступ українців

Цьогорічний традиційний міжнародний марафон у столиці Ірландії Дубліні завершився феєричним тріумфом бігунів з України. Передусім порадіймо за колишню мешканку Бережан, цьогорічну переможницю і рекордсменку «Тернопільської озеряни» Наталію Легонькову. 

За два місяці до власного 35-річного ювілею учасниця торішніх літніх Олімпійських ігор у бразильському Ріо-де-Жанейро сама собі зробила подарунок, про який більшість і не мріє. І справа навіть не в оригінальному кубку за перемогу та п’ятнадцяти тисячах євро призових. Гроші колись та витратяться. Натомість небагато на цій грішній землі знайдеться людей, які можуть похвалитися, що двічі (вперше — у 2015-му) стали переможцями марафону в Дубліні.

Зрештою кожним новим компліментом для Наталії автор цих рядків геть не ризикує передати куті меду. Два з половиною роки тому, коли талановита уродженка Казахстану, яка в шістнадцять разом з рідними переїхала на мамину малу батьківщину до Бережан, відразу після дебютної перемоги в Дубліні, завітавши в гості до «Вільного життя плюс», зізналася, що біг є справою її життя. І, як засвідчив безпристрасний арбітр — час, ні на грам не погрішила проти істини. Досягнутий наприкінці минулого тижня тріумф у Дубліні став для Наталії Легонькової вже четвертою перемогою в престижних міжнародних марафонах.

Причому в кожному наступному, починаючи від дебютного успіху 2013-го в столиці Північної Ірландії Белфасті і продовжуючи марафоном 2016-го в Лос-Анджелесі, який «розбавив» два переможні старти в Дубліні, щоразу покращувала власне особисте досягнення. Ті, кого передусім хвилюють п’ятнадцять тисяч євро призових, нехай урахують і те, що за чотири роки неминуче необхідно було пробігти 42 кілометри 195 метрів майже на вісім хвилин швидше. І вперше за свою кар’єру, як і зробила Наталія Легонькова минулих вихідних, перетнути фінішну стрічку швидше ніж за 2 години 30 хвилин. Шкода лишень, що нове досягнення Наталії — 2 години 28 хвилин 57 секунд — не стане новим рекордом Тернопільщини. Адже талановита бігунка нині захищає честь Донецької області. На Тернопільщині, тільки уявіть собі, навіть не спробували запропонувати їй хоча би мінімальних умов для тренувань.

А слова про феєричне досягнення українців у Дубліні своїми результатами підтвердили ще двоє співвітчизників. Так само, як і Легонькова, встановивши особисте досягнення, Юрій Русюк фінішував другим у забігу чоловіків. Третьою ж у жіночому марафоні стала Вікторія Хапіліна.

На фото: хоч і замало «пікселів» для чіткого зображення, але світлина фотокореспондента, який зафіксував тріумф Наталії ЛЕГОНЬКОВОЇ, якнайкраще показує, якою ціною даються перемоги в марафоні.

Фото із соціальних мереж

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини