Вільне життя

«Живі» гроші вже готові йти до родин

СЕРЕД ЧИСЛЕННИХ ПОВІДОМЛЕНЬ ВЛАДИ ПРО УХВАЛЕНІ РІШЕННЯ ОДНЕ БУЛО ЧИ НЕ НАЙБІЛЬШ ЦІКАВИМ БАГАТЬОМ ТИМ, ХТО ОТРИМУЄ СУБСИДІЇ. ЦЕ — ЇХ МОНЕТИЗАЦІЯ. А ПРОСТІШЕ — ГРОШІ ІЗ СУБСИДІЇ, ЯКІ ЛЮДИ ЗЕКОНОМЛЯТЬ, ІТИМУТЬ НЕ КОЛОМ ПО ВІДОМСТВАХ, А ПРЯМО В КИШЕНЮ КОЖНОМУ ЕКОНОМНОМУ УКРАЇНЦЕВІ.

Як розповідали в редакції наші читачі, економити намагалися старанно й чи не на всьому. І багатьом удалося «заробити».

— У нашій області, за даними на 17 листопада цього року, 113 тисяч 357 родин отримають відшкодування за зекономлені субсидії, — каже заступник начальника управління соціальних гарантій, начальник відділу соціальної допомоги департаменту соціального захисту населення Тернопільської облдержадміністрації Тамара Павлівна Козак. — Понад 75 мільйонів гривень зареєстровано в Держказначействі на такі виплати жителям Тернопільщини за 2017 рік.

У середньому кожна родина отримає в межах 660 грн. За словами Тамари Павлівни, всі заяви, які були подані претендентами на виплати за зекономлені субсидії, а їх потрібно було подати до першого листопада, буде розглянуто.

Іще одне повідомлення, що зацікавить читачів: Кабінет міністрів підвищив розміри соціальних стипендій. 15 листопада на засіданні уряд схвалив постанову Кабміну «Про внесення змін до пункту 7 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», якою підвищено з першого листопада 2017 року розмір соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів на 18 відсотків. Розробленим Міністерством соціальної політики нормативним актом передбачено підвищення розміру соціальної стипендії для студентів вищих навчальних закладів І—ІІ рівнів акредитації із 750 грн до 890 грн, III—IV рівнів акредитації — з 1000 грн до 1180 грн.

Для студентів вищих навчальних закладів I—IV рівнів акредитації з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, й осіб з їх числа, а також студентів вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, — з 2000 грн до 2360 грн.

Людям, які мають вийти на пенсію в найближчі роки, варто звернути увагу на такий нюанс. Із 2018-го пенсійний стаж коштуватиме вдвічі дорожче, як тепер — 17 тисяч за рік. Про це нагадав міністр соціальної політики Андрій Рева на одному з телеканалів, пояснюючи нові зміни пенсійної реформи.

Уже 2018-го в 60 років не зможуть піти на заслужений відпочинок ті, хто не має 25-річного стажу, а в 2028 році для виходу на пенсію в 60 потрібно буде мати 35 років обов’язкового страхового стажу для чоловіків і 30 років для жінок.

Українцям, яким не вистачає страхового стажу, можна буде його додатково придбати, уклавши договір з Пенсійним фондом. Із 2018 року один додатковий рік коштуватиме в межах 17 тисяч гривень. Тим, кому не вистачає, наприклад, лише місяця, потрібно буде сплатити 1408 гривень. Докупити можна як один день, так і необмежену кількість стажу — ніяких лімітів немає. Міністр Андрій Рева наголосив, що купувати пенсійний стаж можна й тепер. Сьогодні вартість одного місяця становить 704 гривні, що вдвічі менше, ніж буде в 2018 році.

Міністр запевнив, що наступне підвищення пенсій відбудеться у 2019 році. Також він додав, що підвищені пенсії при призначенні субсидій будуть враховуватися тільки з першого травня 2018 року. Збільшення пенсій із жовтня 2017-го ніяким чином не впливає на розмір призначеної субсидії. Сказав, «ми прогнозуємо, що зменшення кількості субсидіантів з 2018 року буде незначним, але розмір субсидій може скоротитися».

Валентина БАЦА.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини