Вільне життя

…А в п’ятницю — нагородження

Виконком Федерації легкої атлетики Тернопільської області підбив підсумки роботи в 2017 році. І, за доброю традицією, визначив лауреатів минулого легкоатлетичного сезону. 

Найкращими легкоатлетами серед дорослих і молоді віком до 23-х років визнані майстер спорту Іван ПАНАСЮК і майстер спорту міжнародного класу Наталія СТРЕБКОВА. Цілком, варто зауважити, заслужено. В 2017-му підопічному Василя Яковіва не було рівних на всеукраїнській арені в змаганнях дискоболів. За що й удостоївся честі виступити на командному чемпіонаті Європи. А Наталія Стребкова, яка останнім часом тренується під керівництвом Ігоря Сташка з Олександром Степанюком, зачарувала прихильників «королеви спорту» не тільки перемогами в бігові на 3000 метрів із перешкодами на чемпіонатах України, а й під час офіційних міжнародних стартів. І хоча на згаданому вже командному чемпіонаті Європи не пощастило потрапити до призової трійки, «срібло» молодіжної першості континенту в польському Бидгощі промовляє само за себе. Так швидко, як Наталія, молоді атлетки віком до 23-х років в Україні ще стипль-чез не бігали. Не випадково, що саме в минулому сезоні їй підкорився і норматив майстра спорту міжнародного класу.

Почесні відзнаки лауреатам, до речі, вручать на урочистому засіданні федерації, яке відбудеться в п’ятницю, 15 грудня. Приємні миті тріумфу за досягнення у віковій групі юніорів у той же час очікують уже на підопічного тренера Тернопільської ОДЮСШ із літніх видів спорту Івана Панасюка, штовхальника ядра Олександра ШИЛІВСЬКОГО і на бігунку Оксану БІЛЬЧАК, яку в обласній ШВСМ тренує інший наш майстер спорту міжнародного класу Ольга Стефанишина. А серед юнаків і дівчат безпристрасне журі віддало перевагу вихованцеві Тернопільської ОДЮСШ Василеві МАКУХУ і штовхальниці ядра з Бучацької ДЮСШ Валентині ПАВЛІВ (тренер Микола Головацький).

Із наймолодшого дуету теж не справедливо було би не виділити досягнення підопічного Богдана Дуди Василя Макуха. Виконати в сімнадцятирічному віці норматив майстра спорту в спринті на 100 метрів (10,59 секунди) — такого ще історія легкої атлетики Тернопільщини не знала. Причому на юнацькому чемпіонаті світу в кенійському Найробі юнак запам’ятався і впевненим виступом у довгому спринті на 200 метрів. Хіба відсутність досвіду завадила Василеві потрапити до трійки призерів на стометрівці.

Нарешті про лауреатів-тренерів. Серед тих, хто працює з дорослими і молоддю, вітання приймають Євген КАРМЕЛЮК із ДЮСШ Тернопільського району, Василь ЯКОВІВ і Віра ЗОЗУЛЯ з Тернопільської ОДЮСШ із літніх видів спорту. А серед наставників юної зміни найкращих результатів домоглися Богдан ДУДА і Галина ШМУЛЯЄВА з Тернопільської ОДЮСШ та Володимир НЕБЕЛЬСЬКИЙ із Зборівської ДЮСШ.

Що ж до підсумків роботи федерації, то члени виконкому також відзначили, що в минулому сезоні, окрім виконаних високих нормативів Наталією Стребковою і Василем Макухом, кандидатом у майстри спорту став також уже згаданий штовхальник ядра Олександр Шилівський. До складу національної збірної України входять бігуни на середні і довгі дистанції Іван і Наталія Стребкови, стрибун у довжину Сергій Крук і ще один талановитий штовхальник ядра Іван Карюк. Кандидатами до головної вітчизняної команди були Іван Панасюк, сестри Русаліна і Крістіна Поворознюк, які займаються спортивною ходьбою, бігунки Наталія Олійник та Оксана Більчак, стрибунка у висоту Христина Стефанишина. А в резерві — Василь Макух і стрибун у висоту Назар Вовчок.

За сезон, що минув, тернопільці завоювали на чемпіонатах і кубках України 44 медалі. Найбільше нагород поклала до особистої скарбнички Наталія Стребкова — чотири «золота», одне — «срібло» і три «бронзи». За нею — Василь Макух: три чемпіонські титули і дві срібні медалі. А своєрідну призову трійку замкнув Іван Стребков — дві срібні і дві бронзові медалі.

На фото: найкращі легкоатлети Тернопільщини в 2017 році Наталія СТРЕБКОВА та Іван ПАНАСЮК.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини