Вільне життя

Ласкаво просимо!

Але тільки без російського прапора. І без скомпрометованих допінгом спортсменів. 

Міжнародний олімпійський комітет відсторонив збірну Росії від участі в XXIII зимових Олімпійських іграх в південнокорейському Пхьончхані. Рішення про це ухвалили минулого вівторка на виконкомі МОКу в швейцарській Лозанні, навіть не давши можливості російській делегації виступити з «останнім словом».

— Порушення демократичних принципів, — не забаряться, мабуть, дорікнути «адвокати» Росії на кшталт нинішнього президента Чехії Мілоша Земана. — Утім, не зайве буде почути й аргументи тих, хто виніс непростий вердикт: «Ми ніколи не мали справи з маніпуляціями такого рівня».

Коли ж детальніше, то Міжнародний олімпійський комітет ухвалив рішення після розслідування двох своїх комісій. Та, яка на чолі з Денісом Освальдом перевірила допінг-проби російських атлетів на зимовій Олімпіаді 2014 року в Сочі, позбавила «непереможних» господарів одинадцятьох медалей, заодно нівелювавши і їхню перемогу в неофіційному командному заліку. Інша, на чолі з колишнім президентом Швейцарії Самуелем Шмідом, зробила висновок: повне ігнорування принципів сучасного олімпійського руху не могло обійтися без втручання державних органів Росії.

Утім самих російських спортсменів не позбавили права виступити на Олімпіаді. Однак зможуть вони це зробити тільки під нейтральним олімпійським прапором. До того ж лише ті, хто не скомпрометований уживанням допінгу. Вони, щоправда, не зможуть зодягнутися в національну форму збірної Росії, якщо хтось із них завоює «золото», гімн Росії теж не звучатиме, а на церемонії нагородження підніматиметься вже згадане біле полотнище Міжнародного олімпійського комітету. Також Олімпійський комітет Росії зобов’язали компенсувати МОКу п’ятнадцять мільйонів доларів, витрачених на розслідування допінгових порушень.

Міністр молоді і спорту України Ігор Жданов схвалив це рішення Міжнародного олімпійського комітету. Інакше і не може бути стосовно країни, яка поставила на державний потік уживання спортсменами допінгу. Особливо цинічними та аморальними є спроби не тільки підмінити проби власних атлетів, а й зіпсувати допінг-проби їхніх конкурентів. Зокрема, української біатлоністки Віти Семеренко.

Одне слово, національній збірній Росії, олімпійському комітетові цієї країни, а також її спортивним і владним функціонерам, які згвалтували олімпійські цінності, не місце на Олімпійських іграх. Усім їм показали червону картку. Хороший сигнал, який свідчить про реальний процес очищення міжнародного спорту та олімпійського руху від зловживань.

Керівника олімпійців Росії Олександра Жукова, до речі, довічно усунули від будь-якої участі в Олімпіадах, а також позбавили посади члена Міжнародного олімпійського комітету. Персоною нон-грата на Олімпіадах віднині є і віце-прем’єр Росії Віталій Мутко.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини