Вільне життя

Є ще порох у порохівницях!

Бадьорий заспів наймолодшої з олімпійських чемпіонок Юлії Джими на першому етапі Кубка світу в шведському Естерсунді через тиждень підхопила більшість її партнерів по команді. Навіть попри те, що в австрійському Хохфільцені співвітчизники залишилися без нагород двох особистих гонок другого етапу. 

Зате вперше проведені минулої неділі класичні чоловіча і жіноча естафети подарували чимало позитивних емоцій. Передусім в останній з них. Головний тренер жіночої збірної Урош Велепець не піддався на спокусу замінити резервістами когось із трійки інших олімпійських чемпіонок, які, можливо, перебувають ще не в оптимальних кондиціях. І, як засвідчили події, не прогадав.

Незважаючи на складні погодні умови, для початку Віта Семеренко, як і на Олімпіаді в Сочі, промовисто заявила про наміри українського квартету стріляючих лижниць. Хоча і були побоювання, що прикре падіння може позначитися на боєздатності її гвинтівки. Далі вже згадана Юлія Джима блискуче провела свій другий етап, відправивши на дистанцію Валю Семеренко лідером. Швидкісні дані, на жаль, ще не дозволяють останній виступати, як у кращі роки. Однак наша землячка Олена Підгрушна, відчувши, мабуть, що 25 секунд у переможниці минулого сезону, німкені Лаури Далмайєр не відіграє, зовні надзвичайно легко спочатку випередила в боротьбі за другу позицію швейцарську біатлоністку, а після страшенного пориву вітру на стрільбі стоячи — і решту претенденток на «срібло».

На те, так би мовити, і капітан, аби у найвідповідальніший момент не підвести подруг по команді. Згадайте хоча би цьогорічний чемпіонат світу в тому ж таки Хохфільцені, коли навіть молодші подруги, здається, тратили віру в можливість Олени ніби і не помітити конкуренток у боротьбі за те ж друге місце.

На похвалу заслуговує і щонайменше половина чоловічого квартету. Коли Володимир Семаков на третьому етапі почав поволі відігравати втрачене перед тим Сергієм Семеновим, то тернопілець Дмитро Підручний зарекомендував себе не гіршим за Олену капітаном. І в швидкості на завершальному етапі був одним з найкращих, і провів просто-таки феноменальну стрільбу на другому вогневому рубежі стоячи, влучно розстрілявши за сильного вітру всі п’ять мішеней за 21(!) секунду. Навіть попри те, що на завершальному відрізку «дихав у спину» відомий росіянин Антон Шипулін, зміг перебігти не тільки його, а і ще двох конкурентів — підсумкове шосте місце, яке дозволило відчутно покращити позиції чоловічої збірної в Кубку націй. Про жінок і казати годі — ті на другому місці, поступаючись тільки німкеням.

Зрештою і в індивідуальних дисциплінах не може бути мови про провальний виступ. Хіба та ж Олена Підгрушна з Хохфільценом ніколи «не дружила». Цього разу навіть не потрапила до гонки переслідування. А решта виявилася цілком конкурентоздатною. В спринті четверте місце виборола Віта Семеренко, дванадцяте — Дмитро Підручний, сімнадцяте — Валя Семеренко, двадцяте — Юлія Джима, 24-те — тернопільська динамівка Анастасія Меркушина. Натомість шоста позиція Джими в гонці переслідування дозволила їй піднятися на четверте місце в загальному заліку Кубка світу. П’ятнадцятою в персьюїті фінішувала Ірина Варвинець, шістнадцятою — Віта Семеренко, вісімнадцятими — Валя Семеренко з Дмитром Підручним, 22-ю —Анастасія Меркушина.

На третьому етапі Кубка світу, який наприкінці цього тижня, 14—17 грудня, відбудеться у французькому Аннесі, жіноча збірна України виступить основним складом. Усі шість наших олімпійських надій готові до боротьби в спринті, гонці переслідування і в першому в сезоні мас-старті. А ось чоловіча збірна взяла паузу для проведення навчально-тренувального збору в австрійському Обертіллаху. Буде можливість заявити про себе честолюбним дублерам.

На фото: срібні призерки другого етапу Кубка світу в жіночій естафеті разом із президентом Федерації біатлону України Володимиром БРИНЗАКОМ. Друга справа — Олена ПІДГРУШНА.

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини