Вільне життя

А їм же народжувати…

Прочитала замітку Богдана Мельничука «Ідіть своєю дорогою…». У ній порушено актуальну проблему поширення куріння серед дівчат, навіть підлітків. Я теж бачила в Інтернеті короткий фільм, у якому йдеться про те, як роблять цигарки. Я б його демонструвала всім курцям: може, хоч хтось схаменеться. Бо й справді: беруть картонні ящики (зрозуміло, разом із клеєм, яким просочений картон, від чого він стає токсичнішим), подрібнюють, скроплюють ту масу нікотином, додають ще трохи хімікатів (може, й наркотику, щоб викликати звикання) — і нате вам, тягніть дим та отруюйтеся!

Додам іще таке. Нині, на жаль, дедалі більше тривог викликає синдром раптової смерті немовлят. Лягла дитина — і не прокинулася без видимих причин. Таємницю раптової смерті досліджували вчені-медики різних спеціалізацій. І ось які два основних фактори ризику вони встановили. Це шкідливі звички та юний вік породіль. Нещодавно читала в газеті, що п’ять і більше випадків смертей уві сні на кожну тисячу малюків реєструють, якщо мамі менше двадцяти років. А серед 20—32-річних породіль — одну дитину на тисячу.

Приблизно в 70 відсотках випадків мами померлих дітей курили до вагітності й під час неї. Алкоголізм батьків зареєстровано в 57 відсотках. Ще майбутнім мамам не можна пити багато кави, бо понад три горнятка в день збільшують ризик раптової смерті малюка в три-п’ять разів.

Варто задуматися, правда ж? І зробити висновки. Тож коли бачу дівчину з цигаркою, так і хочеться сказати: «Тобі ж іще народжувати…» Але не насмілююсь, проходжу далі. Може, хоч ці рядки когось зупинять, і не доведеться тій чи іншій мамі плакати над спорожнілою колискою.

Ольга ЦИМБРОВСЬКА.

м. Тернопіль.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини