Вільне життя

Про добро — і від наших краян

В ОБЛАСНІЙ ДЕРЖАВНІЙ АДМІНІСТРАЦІЇ ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ З НАГОДИ ЗАВЕРШЕННЯ МІЖНАРОДНОГО СОЦІАЛЬНОГО ПРОЕКТУ «КНИГА ДОБРА». В УКРАЇНІ ОРГАНІЗАТОРИ ПРОТЯГОМ ДЕВ’ЯТИ МІСЯЦІВ РЕАЛІЗОВУВАЛИ ЙОГО З БЛАГОСЛОВЕННЯ СЛАВНОЇ ПАМ’ЯТІ КАРДИНАЛА, ВЕРХОВНОГО АРХІЄПИСКОПА КИЄВО-ГАЛИЦЬКОГО ЛЮБОМИРА ГУЗАРА ТА ЗА ПІДТРИМКИ МІНІСТРА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ ПАВЛА КЛІМКІНА.

«Книгу Добра» створювали в кілька етапів. Спочатку діти та дорослі писали реальні історії про добрі вчинки. Організатори проекту спільно з редакційною радою на чолі із лауреатом Шевченківської премії Марією Матіос обрали півсотні найкращих робіт, які увійшли в «Книгу Добра». Водночас юні художники створювали ілюстрації для збірника — малюнки про добро. Серед учасників та переможців цих творчих конкурсів є і діти з Тернопільщини, які за цікаву і плідну роботу були нагороджені поїздкою в Угорщину влітку цього року. Загалом же до проекту долучилося понад 300 тисяч дітей та дорослих.

У «Книзі Добра» можна буде віднайти історії з різноманітних сфер нашого життя, прочитати про чуйних, щирих та героїчних українців. Саме таким був і покійний чоловік Ольги Стасів, лікар-хірург Михайло, що рятував поранених у зоні АТО.

«Я вдячна проекту за можливість розповісти людям про свого чоловіка, вшанувати його пам’ять. Михайло був дуже світлою людиною. Усе своє життя служив людям. Він — приклад для наслідування», — мовила пані Ольга.

Восьмикласниця Тернопільської загальноосвітньої школи №19 Катерина Романюк написала для «Книги Добра» розповідь про мужність полеглого атовця Олександра Орляка. Дівчина розповіла, що її клас цікавився життям воїна на фронті, передавав Олександрові гостинці та листа, й отримав на нього відповідь. Дітей дуже схвилювала звістка про його смерть, школярі віддали останню шану герою, відвідавши панахиду. Патріотизм Олександра вирішили увіковічнити у «Книзі Добра».

Серед найменших учасників — Юля та Валя Гайдукевич із Великих Бірок біля Тернополя. Дівчатка поділилися тим, як колядували на Різдвяні свята із вертепом і дарували людям радість й увагу.

Варто зауважити, що уже готовий перший екземпляр унікального збірника. Книга із саморобного (черпаного) паперу, який виготовлений з привезених з України одягу тих, хто писав історії про добро, та одягу дітей-ілюстраторів книги, створена у майстернях Центру української культури у Таллінні (Естонія).

У майбутньому заплановано виготовлення 100 екземплярів ексклюзивних примірників та 10 тисяч друкованих книг; 25 унікальних книг разом із друкованими копіями буде представлено в обласних центрах України та передано бібліотекам і загальноосвітнім школам. За участю дітей з різних областей України запланована презентація та передача примірників «Книги Добра» у майже 50 країн світу. Водночас книги передадуть у Національну бібліотеку Ватикану (Італія), бібліотеку Конгресу США, Королівську бібліотеку Великої Британії та Олександрійську бібліотеку (Єгипет). Тож про добрі вчинки наших школярів дізнаються у багатьох країнах.

«Проект покликаний продемонструвати добрі наміри молодого покоління, закласти бажання творити добро, пробудити в них його розуміння, — зазначив під час зустрічі заступник голови облдержадміністрації Юрій Юрик. — Окрім цього, для нас дуже важливо, що діти із нашої області ввійшли у цей проект і демонструють творчий потенціал Україні та світові».

Наступного дня після підбиття підсумків проекту в Тернополі 25 учасників-краян мали змогу представити першу унікальну «Книгу Добра» у столиці, де зустрілися й сфотографувалися на пам’ять із Президентом України Петром Порошенком.

Фото з вільних джерел

 

Loading...

Про автора

Мар’яна Бобрівець

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини