Вільне життя

Терпець увірвався

МИНУЛОГО ПОНЕДІЛКА МЕДИКИ З БОРЩЕВА ПЕРЕКРИЛИ ДОРОГУ НА ЗНАК ПРОТЕСТУ. ВИМАГАЛИ ПОВЕРНУТИ ЇМ БОРГ ІЗ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ.

Працівники Борщівської центральної комунальної лікарні 18 грудня перекрили в районному центрі рух вулицею Січових Стрільців і провели двогодинну попереджувальну акцію. Людям увірвався терпець: три місяці вони не отримують заробітну плату. За що жити? На роботу треба ходити, а кому — добиратися із села щодня. Вартість проїзду в громадському транспорті щоразу дорожчає, зростають ціни на продукти, комунальні послуги.

— Нам уже ввірвався терпець, — розповідають голова профспілкового комітету лікарні Михайло Греськів і організатор акції Ганна Устінова. — Досі ми не почули від керівників пояснення: коли саме отримаємо зароблене. Тому вирішили вдатися до перекриття дороги, щоб привернути увагу до своїх проблем.

До таких радикальних заходів медики району вдаються вперше. Дещо пізніше до них на розмову прибули головний лікар Олег Прокопович і головний бухгалтер лікарні Галина Андрусик.

— Така затримка виникла через підготовку документів про зміну річного кошторису асигнувань загального фонду бюджету. Рішенням сесії районної ради, яка відбулася першого грудня, нам виділили гроші на часткову виплату заборгованості, — пояснювала людям Галина Андрусик. — На основі довідки фінансового управління, 14 грудня нами було сформовано зміну до річного плану лікарні. Додаткові кошти стабілізаційної дотації з державного бюджету надійшли на рахунок нашого закладу лише в п’ятницю, 15 грудня. І того ж дня ми віддали пакет документів на оплату 80 відсотків боргу із заробітної плати за жовтень. Сьогодні зможемо ці гроші переказати людям плюс 15 відсотків за листопад. А ось 85 відсотків зарплати за листопад і повністю за грудень виплатити немає чим. Для цього в бюджеті бракує чотири з половиною мільйона гривень.

По обіді стало відомо, що гроші за жовтень і частково за листопад таки надійшли на банківські картки працівників Борщівської лікарні.

Наразі в районі шукають вихід із цієї складної ситуації. Голова районної ради Андрій Русенко каже, що написав звернення до голови обласної ради про надання допомоги районному бюджету. Питання гостре і болюче, тому хочеться вірити, що в районній раді знайдуть спосіб, використовуючи свої повноваження і важелі впливу на тих, від кого залежить вирішення цього питання, таки домогтися повної виплати заборгованості медикам. Та й голова обласної ради — наш земляк, можливо, зможе посприяти?

Якщо ж люди не отримають заробленого до кінця грудня, то кажуть, що діятимуть радикальніше: влаштовуватимуть пікет поблизу будинку Борщівської РДА і перекриватимуть трасу обласного значення.

Ірина МАДЗІЙ.

Фото авторки

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини