Вільне життя

Наче їжачки в тумані

Класичні жіноча і чоловіча естафети, якими минулої неділі в німецькому Оберхофі завершився четвертий етап Кубка світу з біатлону, при всьому бажанні не назвеш еталонними перегонами, які покликані продемонструвати всю красу одного з найбільш видовищних зимових видів спорту. Провідні стріляючі лижники планети, наче герой популярного мультиплікаційного фільму, боролися не так одне з одним, як із надзвичайно несприятливими погодними умовами. 

Дещо легше було жінкам, під час суперечки яких у світлу пору доби крізь густий туман і сильний вітер спортсменкам ще було під силу більш-менш влучно розбивати мішені. Тож перемога збірної Франції над німкенями надто вже сенсаційною не стала. Лідери Кубка націй програли трохи більше тридцяти секунд передусім через зайве коло штрафу і більшу кількість використаних запасних патронів. А ось квартет українок, який у кубковому заліку поступався тільки збірній Німеччини, цього разу так і не спромігся поборотися за місце на п’єдесталі.

І геть не через те, що Валю Семеренко в команді замінила тернопільська динамівка Анастасія Меркушина. Саме до нашої землячки, яка торік, нагадаю, вже стала срібною призеркою чемпіонату світу в цьому виді програми, у президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака після завершення суперечки не було претензій. Використавши на двох вогневих рубежах тільки по одному запасному патронові для закриття останніх мішеней, завершила перший етап четвертою, відстаючи від лідера всього на 27 секунд.

Але невдовзі після того, як на дистанцію вирушила перша з трьох вітчизняних олімпійських чемпіонок Юлія Джима, з’ясувалося, що сервісмени збірної елементарно не вгадали з «рецептом» змащування лиж для кожної з них. Особливо ця обставина позначилася на конкурентоздатності ще однієї нашої землячки Олени Підгрушної, якій наставники знову довірили завершувати перегони на четвертому етапі. Капітанові жіночої збірної не раз і не два вже вдавалося піднімати нашу команду з шостого місця на п’єдестал. Але тільки не минулої неділі, коли на кожному відрізку помітно відставала від конкуренток. Тому, навіть відстрілявшись так само якісно, як Анастасія Меркушина (Юлія Джима і Віта Семернко використали по чотири запасні патрони), змогла підняти команду лише на п’яту позицію. Лижі просто не здатні були їй допомогти наздогнати шведку з росіянкою.

Натомість чоловіча збірна України, та ще й у неоптимальному складі через відсутність Сергія Семенова, якого замінив Артем Тищенко, уже в сутінках, коли навіть потужні прожектори не могли прорізати суцільну стіну туману, боролася хіба за те, аби не потрапити до числа невдах, які відстали від лідерів на коло. До честі третього нашого земляка Дмитра Підручного, на завершальному четвертому етапі зробити це вдалося — одинадцяте місце. Але технічні показники аж ніяк не можуть тішити: дев’ять штрафних кіл і дев’ятнадцять використаних запасних патронів на чотирьох. Одне слово, суцільна лотерея.

Та невдачі естафетних перегонів все ж компенсувалися здобутками третього змагального дня, коли спочатку жінки, а за дві години і чоловіки наздоганяли один одного після спринтерських перегонів. У жіночому перс’юті вболівальників і спеціалістів передусім вразили Віта Семеренко з Юлією Джимою. Розпочавши змагання 22-ю з більш ніж півторахвилинним відставанням від лідера, Віта Семеренко вдруге в цьому сезоні зуміла піднятися на п’єдестал пошани — бронзова медаль. А Юлія Джима поміняла 42-гу позицію (понад дві хвилини відставання) на тринадцяту. Аби досягти подібного прогресу в гонці переслідування, першій довелося перемогти в ній за чистим часом, витраченим на проходження дистанції, Юлії — фінішувати третьою. Покращили свої позиції і дві наші землячки. З 25-го місця на сімнадцяте піднялася Олена Підгрушна, з 32-го на 25-те — Анастасія Меркушина.

А невдовзі свою конкурентоздатність у боротьбі з найсильнішими стріляючими лижниками світу продемонстрував і Дмитро Підручний. Хороший виступ у спринті, де фінішував десятим, підкріпив п’ятим місцем у гонці переслідування, так само промахнувшись лише один раз уже на чотирьох вогневих рубежах.

Після новорічно-різдвяних свят біатлоністи традиційно змагатимуться три тижні підряд. П’ятий етап Кубка світу розпочнеться в німецькому Рупольдінгу вже сьогодні, 10 січня, трохи більше ніж за дві години. Першими на старт вийдуть чоловіки, які визначать найсильніших в індивідуальній гонці на 20 кілометрів.

На фото: тріумф Віти СЕМЕРНКО в гонці переслідування.

Фото із сайту Федерації біатлону України

Loading...

Про автора

Богдан Дікальчук

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини