Вільне життя

Абсурдні теорії проти здорового глузду

За історію людства вчені і люди без наукових звань висували безліч теорій щодо створення всесвіту, виникнення життя на Землі, теорій змови певних осіб тощо. Проте багато ідей, які колись здавались абсурдними, в результаті стали правдою і науково доведеними.

Здається, у ХХІ столітті, яке наповнене неймовірними можливостями, технологічними прогресами, відкриттями та доступом до будь-якої інформації, вже немає місця для теорій, які здавались би безглуздими. Але людська фантазія не має кордонів, тому і нині існують такі гіпотези, від яких з’являється  посмішка на обличчі або ж навпаки – волосся стає дибки.

Одна з найпопулярніших теорій сьогодення – Матриця. Не так багато знайдеться людей, які не дивилися б однойменний фільм. А декілька особливо вразливих учених вирішили теоретизувати ідею, закладену в цій культовій кінокартині. На їхню думку, всі ми живемо в комп’ютерній програмі, і саме комп’ютери створили те, що ми приймаємо за реальність.

«Гіпотеза зоопарку». Її історія починається з 1973 року, згідно з нею, наявність життя на Землі давно відоме розумним представникам позаземних цивілізацій. Однак вони вважають за краще не втручатися в нього й обмежуються наглядом за нашим розвитком, що нагадує спостереження людей за тваринами в зоопарку.

«Фантомний час». Всі ми впевнені, що не так давно настав 2018 рік, а якщо це не правда? Один німецький історик наполягає на тому, що усе людство помиляється і насправді ми живемо у 1721 році. Він заявив, що має різні археологічні докази, які можуть довести, що великий шматок середньовіччя не існував, а був вигаданий. Цю теорію запропонували в 1991 році, назвали її «гіпотезою фантомного часу». Вчений стверджує, що три світових правителі вступили в змову в 1000 році н.е., щоб змінити систему датування. Це були Візантійський імператор Костянтин VII, імператор священної Римської імперії Отто III і Папа Сильвестр II. Ці троє змінили документи, які існували, і створили фальшиві історичні події. Він стверджує, що фальсифікація додала 297 років до історії. Дослідження, проведене ним, показало, що роки між 614 і 911 роками не збігаються. До 614 роки були заповнені багатьма значними подіями, також як і після 911 року. Проте все, що відбувалося між цими роками, досить незначне.

Не менш дивна теорія «плоскої землі». Сама по собі ідея дископодібної форми Землі зовсім не нова, такою її бачили багато древніх цивілізацій. Своєю популярністю в наш час теорія завдячує англійському винахіднику і письменнику Семюелу Роуботему, який написав в XIX столітті книгу «Земля не глобус». Масове поширення гіпотеза отримала завдяки Міжнародному суспільству плоскої Землі, яке в 1956 році заснував англієць Семюел Шентон. Прихильники даної теорії вважають всі фото Землі, зроблені з космосу, а також інші докази на користь того, що Земля кругла – сфальсифіковані. А на краю земного диска розташована стіна з льоду, через яку неможливо перебратися. Особливо такої теорії дотримуються віруючі фанатики, які вважають, що це всесвітня змова проти Всевишнього, оскільки саме він знаходиться в небі, космосу же не існує.

Ще одна теорія змови – вакцинація, хоч це одне з найбільших досягнень в медицині. Без неї ми досі вмирали б від багатьох хвороб. Конспірологи ж вважають вакцини прикриттям для чогось більш страшного. З’ясовується, що за допомогою щеплень влада може контролювати наш розум. А працює це так: у всіх щепленнях міститься якась нанотехнологічна річ, яка може змінити нашу ДНК і перетворити нас на слухняних зомбі!

Підготувала Ольга ХОМ’ЯК,

студентка факультету філології та журналістики ТНПУ ім. В. Гнатюка.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини