Вільне життя

Читали?

«НИНІШНІ «СКОРОБАГАТЬКИ» в Україні переважно є біднішими — і духовно, і культурно — за жебраків. Ця духовна убогість, тобто віддаленість сильних світу цього від Бога, нерідко спричиняє соціальну несправедливість, згубне використання влади, корупцію та зловживання ресурсами, даними для загального блага… У такій ситуації недостатньо, щоб багатії призначали частину крихт зі свого столу як певну допомогу убогим. Потрібна переміна людського серця, яке  допустило б до себе Боже світло…» Такої думки глава УГКЦ Святослав (Шевчук).

* * *

ТІЛЬКИ ФАКТИ. Сто відсотків польських сирів (із перевірених, контрабандних) в Україні є фальсифікатом. Цю сенсацію оприлюднив голова правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра» Максим Гончар. На 65% виріс пасажиропотік у 2017-му порівняно з 2016-м у столичному аеропорту «Жуляни», за даними прес-служби летовища. На 37 відсотків зросли торік ціни на овочі з борщового набору на українському ринку.

* * *

МАЙЖЕ ЧОТИРИ МІЛЬЙОНИ біометричних паспортів видала Державна міграційна служба українцям протягом 2017 року. Про це повідомив речник ДМС України Сергій Гунько. Зауважимо, українці масово почали звертатися за біометричними паспортами лише після того, як Україна отримала безвізовимй режим (11 червня 2017 року). До того наші люди не дуже вірили, що біометричні паспорти їм знадобляться.

* * *

БІДНИХ НЕ ВИДНО. Міністр соцполітики А. Рева, який відзначився цікавими характеристиками способу життя українців (на кшталт того, що ми багато витрачаємо на харчування, бо об’їдаємося), похвалився зменшенням кількості бідних. Так, за його даними, торік кількість громадян, доходи яких нижчі від реального прожиткового мінімуму, скоротилася з 54,5% до 39,4%. Серед працюючих бідняків теж поменшало — з 45,4% до 26,1%. Очевидно, незаможних влада просто перестала помічати.

* * *

КОЛИ ЗАКІНЧИТЬСЯ ВІЙНА. Представник України у тристоронній контактній групі в Мінську Євген Марчук вважає, що загрози великої війни на Донбасі немає і вона може закінчитися раніше, ніж через 25 років, маючи на увазі конфлікт у Нагорному Карабасі. «Не просто дуже. Так, світова практика знає Нагорний Карабах (25 років), Північна Ірландія за 20 років, Колумбія за 50 років, Палестина… Але там інші складові. Трохи в Північній Ірландії (конфлікт — ред.) схожий на наш. Але в тому конфлікті немає ядерного гравця, який є іноземною державою», — сказав Марчук. Він припускає, що ситуація може розвиватися і в невигідному руслі для України, тому «що Росія випередила Захід, не кажучи вже про Україну, розірвавши кілька великих важливих світових угод, які забезпечували баланс і стабільність. Вийшла з договору про звичайні збройні сили в Європі, наплювала на Будапештський меморандум».

* * *

НА ОДНОГО ХВОРОГО на рік держава виділяє 370 гривень, на людей старшого віку та дітей — 740. У 2019-му буде 450 і 900 відповідно. Суми ніби невеликі, але одночасно всі люди не хворіють. Є такі, що змушені відвідувати лікаря кілька разів на місяць. Але є і такі, що за цілий рік жодного разу до нього не звертаються. Зекономлені кошти лікар зможе витратити на тих пацієнтів, які потребують більшої опіки з його боку.

* * *

ПРИХИЛЬНИКІВ РПЦ В УКРАЇНІ ЗМЕНШИЛОСЯ В РАЗИ. Це засвідчують соціологічні дослідження Центру Разумкова. Коментуючи їх, старший науковий співробітник відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАН України Віта Титаренко зазначила: про те, щоб Українська православна церква залишилася невід’ємною частиною РПЦ, мріють 7,7 відсотка опитаних, тоді як в 2010-му таких було 22%. 29% наших громадян вважають, що православні України мають згуртуватися навколо УПЦ КП (у 2010-му цей відсоток був трошки більший 16%). Думку, що православні мають об’єднатися в єдину церкву нині підтримують близько 20% українців, що на шість відсотків більше, ніж у 2010-му.

* * *

ЗА ВСЮ ІСТОРІЮ лише трьом українцям-чоловікам вдалося піднятися на сім найвищих вершин планети. А тепер це зробила ще й жінка, донеччанка Тетяна Яловчак. Вона стала першою українською альпіністкою, яка підкорила сім найвищих вершин усіх частин світу. Так, пік Вінсон в Антарктиді став останньою вершиною, яку підкорила Яловчак. «Це була жирна крапка в подоланні семи вершин, тому що в нас у верхньому таборі почався дуже сильний шторм і ураган. Швидкість вітру сягала 80 кілометрів за годину», — розповідала альпіністка.

* * *

ЗА ТРИ ПЛЯШКИ ВИНА — 5300 ЄВРО! Виїзну перемогу «Барселони» над «Реалом» (3:0) у чемпіонаті Іспанії захисник каталонського клубу Жерар Піке відсвяткував нівроку. За кожен гол у ворота мадридців Піке з колегами випили по пляшці вина. І неабиякого: екс-чоловік колумбійської співачки Шакіри розкошелився аж на… 5300 євро! Що пили після ганебного програшу Роналду і компанія, залишилося таємницею…

За інформаціями видань «Високий Замок», «Україна молода», «Сільські вісті», «Українська правда», RISU, «Українське слово».
Д. ВІТЮК, бібліотекар.

Фото з вільних джерел

Loading...

Про автора

Всеукраїнська незалежна громадсько-політична газета

46001
м.Тернопіль
вул.Гетьмана Сагайдачного,9,
+38 0352 235 461
Email: webmaster@vilne.org.ua

Підписка на новини